9/1/10

14η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ο. ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΥ 1-2

Κεραυνός: Νικολάου, Γεωργαλής, Χήτας, Καλδάνης, Τζιάκος, Κιτσαντάς,
Μπόμπορης, Παπασάββας, Κολιός, Κούσης, Πανούσης

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού στο εντός έδρας παιχνίδι του από την ομάδα του Μεσοποτάμου.
Μια ήττα πέρα για πέρα άδικη, αφού ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ στάθηκε πολύ άτυχος, ιδιαίτερα στο 1ο μέρος του παιχνιδιού, όταν έχασε πολλές και σημαντικές ευκαιρίες.

Φάση στην εστία του Μεσοποτάμου
Ευκαιρίες που πραγματικά δεν χάνονται και σίγουρα όταν δεν έχεις την τύχη με το μέρος σου, αναπόφευκτα έρχεται και το δύσκολο αποτέλεσμα.
Στην επανάληψη η ομάδα του Μεσοποτάμου ισορόπησε το παιχνίδι , έπαιξε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, εκμεταλλεύτηκε τα τραγικά λάθη των παικτών του ΚΕΡΑΥΝΟΥ και κατάφερε στο τέλος να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Γενικά ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, είχε πάθος και δύναμη και σίγουρα ικανοποίησε τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν .
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 10ο λεπτό ο Τζιάκος Γεώργιος βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή και το δυνατό σουτ που πραγματοποίησε ο τερματοφύλακας με εντυπωσιακό τρόπο απέκρουσε την μπάλα.
Στο 23ο λεπτό δυνατό σουτ του Τζιάκου Γεωργίου η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 32ο ακυρώνεται ως οφ σάϊντ το γκολ που πέτυχε ο Νικολάου Σπυρίδων με δυνατή κεφαλιά μέσα από την περιοχή.
Στο 37ο λεπτό δυνατό σουτ του Καλδάνη Ξενοφώντα έξω από την περιοχή ο τερματοφύλακας με ωραία προσπάθεια έπιασε την μπάλα.
Στο 43ο λεπτό ωραία προσπάθεια του Κούση Στέφανου από αριστερά και σέντρα μέσα στην περιοχή , ο Κολιός Γεώργιος βρέθηκε μόνος του με το κενό τέρμα και από μισό μέτρο έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ.
Στο 65ο λεπτό δυνατή κεφαλιά του Κιτσαντά Χαράλαμπου μέσα από την περιοχή ο τερματοφύλακας με δύσκολη επέμβαση έδιωξε την μπάλα .
Στο 70ο λεπτό η ομάδα του Μεσοποτάμου σε αντεπίθεση από δεξιά και εκμεταλλευόμενη το τραγικό λάθος του Χήτα Ιωάννη και ο Ευθυμίου πέτυχε το 1-0 με κοντινό πλασέ.
Στο 77ο λεπτό ο Παπασάββας Αντώνης πέτυχε με ωραία κεφαλιά το 1-1.

Ο Χριστοδούλου πετυχαίνει το 2-1
Στο 81ο λεπτό ο Νικολάου Σπυρίδων βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα όμως το πλασέ σουτ που πραγματοποίησε έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ.
Στο 83ο λεπτό ο Μεσοπόταμος κέρδισε καθαρό πέναλτυ και ο Χριστοδούλου πέτυχε το 1-2.

Η Διαιτησία του κ.Ρούσσου και των βοηθών του Τάγγα και Παναγιώτου ήταν άριστη.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Χήτας, Μπόμπορης, Πανούσης (82΄ Κολιός Γ.Δ.), Γεωργαλής, Κιτσαντάς, Παπασάββας, Κούσης, Καλδάνης, Τζιάκος Γ.Ν., Κολιός Γ.(88΄ Σιώρος), Νικολάου.
Α.Ο. ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΣ: Ευθυμίου Α., Ευθυμίου Δ., Παππάς (75΄ Νόνας), Τσάνης, Πανούσης, Χριστοδούλου, Γκεοργκίεφ, Γκόγκας (81΄ Πέτκοφ), Μάρκου (90΄ Στέφος), Ευθυμίου Γ., Χαϊδάκης.