19/12/09

13η Αγωνιστική: ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 0-1

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού επί της ομάδας του ΕΡΜΗ Καναλίου
Φάση από την σημερινή αναμέτρηση

Το παιχνίδι διεξήχθη υπό αντίξοες καιρικές συνθήκες (βροχή , δυνατός αέρας και πολύ κρύο) οι οποίες δυσκόλεψαν ιδιαίτερα τις δύο ομάδες
Το παιχνίδι δεν παρουσίασε κάτι το ιδιαίτερο, θα λέγαμε ό,τι ήταν κακό και βασίστηκε κυρίως στη δύναμη και είχε ελάχιστες καλές στιγμές.
Στο 1ο μέρος του παιχνιδιού ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ήταν καλύτερος από τους αντιπάλους του, πέτυχε ένα πολύ όμορφο τέρμα και είχε άλλες δύο καλές στιγμές για να κλειδώσει τη νίκη.

Στο 2ο μέρος, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ με καθαρά αμυντική τακτική κατάφερε σχετικά εύκολα να κρατήσει αυτό το αποτέλεσμα και να προσθέσει άλλους τρείς πολύτιμους βαθμούς στην συγκομιδή του.

Φάση από την σημερινή συνάντηση
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 20ο λεπτό ο Κολιός Γεώργιος βρέθηκε μόνος του με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με ωραίο διαγώνιο πλασαριστό σουτ έκανε το 1-0.
Στο 24ο λεπτό ο Κολιός Γεώργιος πραγματοποίησε δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 37ο λεπτό ο ίδιος παίκτης εκτέλεσε φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 62ο λεπτό ωραία εκτέλεση φάουλ του Τσούκη Δ. έξω από την περιοχή ο Χήτας Ιωάννης με ωραία προσπάθεια μπλόκαρε την μπάλα.
Στο 73ο λεπτό και πάλι ίδια εκτέλεση φάουλ του Χουλιάρα Ε. ο Χήτας Ιωάννης μπλόκαρε σωστά την μπάλα.
Στο 85ο λεπτό ωραία προσπάθεια από αριστερά και σέντρα στη μικρή περιοχή του Μαλέσκου Ηλία, ο αντίπαλος αμυντικός την τελευταία στιγμή έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Η Διαιτησία του κ.Φραγκούλη Κ. και των βοηθών του Μαλίζογλου και Φραγκούλη Π. ήταν άριστη
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού αγωνίστηκε με τους: 1.Χήτας Ιωάννης, 2.Μαλέσκος Ηλίας, 3.Πανούσης Θεόδωρος, 4.Γεωργαλής Θεοφάνης 5.Κιτσαντάς Χαράλαμπος, 6.Παπασάββας Αντώνης , 7.Καλδάνης Ξενοφών (77΄Κολιός Παναγιώτης), 8. Μπόμπορης Παναγιώτης, 9.Κούσης Στέφανος (53΄Νάσης Φώτης), 10. Κολιός Γεώργιος, 11. Νικολάου Σπυρίδων. (38΄Μπόμπορης Ανδρέας)
Παίκτες που δεν αγωνίστηκαν: 12.Καραμπίνης Σπυρίδων, 13.Ντόβας Κωστής, 14.Αθανασόπουλος Γεώργιος, 15.Τζιάκος Γεώργιος του Δ.