12/12/09

12η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ 2-4

Κεραυνός: Κιτσαντάς, Τζιάκος Γ.Δ., Γεωργαλής, Χήτας, Καλδάνης, Τζιάκος Γ.Ν.,
Μπόμπορης, Νικολάου, Κολιός, Παπασάββας, Σιώρος

Βαριά ήττα με σκορ 4-2 γνώρισε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού στο ντέρμπυ της 12ης Αγωνιστικής από την πρωτοπόρο ομάδα του ΘΡΙΑΜΒΟΥ Λούρου.

Πολλοί ήταν οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν το
σημερινό ντέρμπι

Ήττα που ήταν πέρα για πέρα δίκαια, διότι ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση απέναντι σε μια πολύ καλή και πολύ δουλεμένη ομάδα.
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ στάθηκε θα λέγαμε άτυχος διότι από το ξεκίνημα του αγώνα και συγκεκριμμένα από το 10ο λεπτό, έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της δίκαιας αποβολής του Σιώρου Απόστολου και εκεί μάλλον κρίθηκε το αποτέλεσμα.

Η ομάδα του ΘΡΙΑΜΒΟΥ Λούρου έχοντας το πλεονέκτημα δεν δυσκολεύτηκε να καθαρίσει από νωρίς το ματς, πετυχαίνοντας μάλιστα τα τρία τέρματα του στα 15 πρώτα λεπτά του αγώνα και έτσι να πετύχει μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη .
Το καταπληκτικό γκολ του Τζιάκου Γ.Ν.
Γενικά ήταν ένα φανταστικό παιχνίδι που είχε συνολικά έξη τέρματα, πολλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες και τρείς αποβολές . Ήταν ένα παιχνίδι διαφήμιση για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και οι 500 και πλέον φίλαθλοι που το παρακολούθησαν απόλαυσαν πλούσιο θέαμα και ωραίο ποδόσφαιρο.
ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ
10΄ λεπτό
κεφαλιά του Μπόμπορη η μπάλα κατέληγε στα δίχτυα αλλά ο νεαρός Σιώρος σταμάτησε την μπάλα με το χέρι. Πέναλτι και αποβολή για τον Σιώρο του Κεραυνού. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπόμπορης πετυχαίνοντας το 0-1 για τον Θρίαμβο.
12΄ λεπτό σουτ του Φέκα Κ στο κάθετο δοκάρι του Χήτα.
14΄ λεπτό ο Μπόμπορης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2
16΄ λεπτό ο Ζάκας εκμεταλλευόμενος την αδράνεια των αμυντικών του ΚΕΡΑΥΝΟΥ με κοντινή κεφαλιά έκανε το 0-3.
40΄λεπτό ο Τζιάκος Γεώργιος του Ν. με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-3
70΄ λεπτό δεύτερη κίτρινη στον Ζάκα του Λούρου και αποβολή.
75΄ λεπτό καταπληκτικό σουτ του Μπόμπορη  έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα βρήκε  κάθετο δοκάρι.
77΄ λεπτό δεύτερη κίτρινη στον Παπαδόπουλο του Λούρου και αποβολή.
79΄ ο Μπόμπορης με κοντινό μέσα από την περιοχή με πλασέ σουτ έκανε το 1-4.
81΄ο Τζιάκος Γεώργιος του Ν. με καταπληκτικό δυνατό  σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-4.

Η Διατησία του κ. Γεωργίου Ρούσσου και των βοηθών του  Ντίτσο και Φίτσα ήταν άριστη.

Συνθέσεις:
Α.Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού: Χήτας (33΄ λ.τρ. Λέκκας), Γεωργαλής, Μπόμπορης, Παπασάββας, Κιτσαντάς, Τζιάκος Γ.Δ.( 22΄ Κούσης), Σιώρος, Καλδάνης, Τζιάκος Γ.Ν., Κολιός, Νικολάου (75΄ Νάσης).
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ: Ντούκα, Σάκκος, Μπάκας, Κούσης, Βούλγαρης (52΄ Γκιονάϊ), Βλάχος, Ζάκας, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης, Φέκκας (80΄ Σακκάς), Μπόμπορης.