5/12/09

11η Αγωνιστική: Α.Ο. ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-1

Βαρύς και δύσκολος ο σημερινός αγωνιστικός χώρος
Μια από τις καλύτερες εκτός έδρας εμφανίσεις πραγματοποίησε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού στο παιχνίδι με την ομάδα του Α.Ο. Καλαμιτσίου Λευκάδος και το ισόπαλο αποτέλεσμα που έφερε, τον αδικεί κατάφορα.
Ομάδα με συνοχή, με ακατάπαυστο τρέξιμο και δυνατά μαρκαρίσματα, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ έλεγξε πλήρως το παιχνίδι, έχασε πολλές ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια, πέτυχε ένα κανονικό τέρμα που δεν
μέτρησε, απέναντι σε μια πάρα πολύ καλή και δύσκολη ομάδα.
Διακρίνονται οι Κολιός, Καλδάνης και Τζιάκος

Το σημαντικότερο είναι ότι ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ενόψει του ντέρμπι που ακολουθεί την επόμενη αγωνιστική με τον ΘΡΙΑΜΒΟ Λούρου,  θα αγωνιστεί με ανεβασμένη την ψυχολογία του και σίγουρα θα δούμε ένα σπουδαίο παιχνίδι.
ΦΑΣΕΙΣ και ΓΚΟΛ
Στο 7ο λεπτό σουτ του Νικολάου Σπυρίδωνα μέσα από την περιοχή η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 25ο λεπτό κοντινή κεφαλιά του Νικολάου Σπυρίδωνα μέσα από την περιοχή η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 32ο λεπτό δυνατό σουτ του  Σιώρου Απόστολου από κοντινή απόσταση η μπάλα πέρασε άουτ.
Στο 37ο λεπτό κανονικό γκολ του Κολιού Γεωργίου ακυρώνεται από τον βοηθό ως οφ-σάϊντ.
Στο 49ο λεπτό κοντινό σουτ του Σιώρου Απόστολου μέσα από την περιοχή, ο τερματοφύλακας με εντυπωσιακή προσπάθεια απέκρουσε την μπάλα.
Στο 52ο λεπτό μακρινό σουτ του Νικολάου Σπυρίδωνα ο τερματοφύλακας με δυσκολία μπλόκαρε την μπάλα.
Στο 57ο λεπτό δυνατό σουτ του Νικολάου Σπυρίδωνα ο τερματοφύλακας και πάλι με δυσκολία μπλόκαρε την μπάλα.
Στο 61ο λεπτό η ομάδα του Καλαμιτσίου προηγήθηκε με 1-0 με κοντινή κεφαλιά όταν εκμεταλλεύτηκε, την μοναδική σε όλο το παιχνίδι, αδράνεια της αμυντικής γραμμής.
Στο 77ο λεπτό ωραία εκτέλεση φάουλ του Κολιού Γεωργίου έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 80ο λεπτό ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 με αυτογκόλ του αμυντικού στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα σε κόρνερ.
Στο 85ο λεπτό καταπληκτική προσπάθεια του Κολιού Αντώνη από αριστερά και δυνατή σέντρα μέσα στην μικρή περιοχή, ο αντίπαλος αμυντικός την τελευταία στιγμή με δύσκολη προβολή έστειλε την μπάλα σε κόρνερ.
Στο 92ο λεπτό χάθηκε η πιο σπουδαία ευκαιρία του αγώνα για τον ΚΕΡΑΥΝΟ, όταν ο Κολιός Γεώργιος μόνος του απέναντι με τον τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ.

Όλοι οι παίκτες που αγωνίστηκαν διακρίθηκαν.
 Η Διαιτησία του κ.Μασούρα Π. και των βοηθών του Μαλαχτάρη Ι και Πάτση Ι ήταν με πολλά λάθη.
Συνθέσεις:
Α.Ο. ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ: 1. Καρφάκης Π., 2.Καρφάκης Σ., 3.Κοτσίνης Η., 4.Κατωπόδης Ε., 5.Καλδάνης Λ., 6.Κοντογιάννης Π., 7.Μανωλίτσης Κ., 8.Καράμπαλης Β., 9. Πετούσης Ν., 10.Περδικάρης Β., 11.Καλογέρης Α.
Α.Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: 1.Χήτας Ιωάννης, 2.Γεωργαλής Θεοφάνης, 3. Μπόμπορης Ανδρέας, 4.Παπασάββας Αντώνης, 5.Κιτσαντάς Χαράλαμπος, 6.Τζιάκος Γεώργιος του Δ. (75΄Κολιός Αντώνης) , 7.Σιώρος Απόστολος (77΄Νάσης Φώτης), 8. Καλδάνης Ξενοφών, 9.Τζιάκος Γεώργιος, 10. Κολιός Γεώργιος, 11. Νικολάου Σπυρίδων.
Παίκτες που δεν αγωνίστηκαν: 12. Μπόμπορης Παναγιώτης, 13.Πανούσης Θεόδωρος, 14.Δημολίτσας Αλέξανδρος, 15.Κολιός Παναγιώτης, 16.Καραμπίνης Σπυρίδων