8/1/11

12η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ 2-4

Κεραυνός: Κούσης, Σιώρος, Τζιάκος, Λέκκος, Καλδάνης, Φέκκας,
Κολιός, Τζιάκος Δ., Μαλέσκος, Ντόβας Μπόμπορης
Σπουδαίο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Θεσπρωτικό όπου η Αθλητική Ένωση ΠΡΕΒΕΖΑΣ επικράτησε του τοπικού ΚΕΡΑΥΝΟΥ με σκορ 2-4.

Το 1-2 με εκτέλεση πέναλτι του Καρασαββίδη

Η Α.Ε. Πρέβεζας παίζοντας δυνατά από το ξεκίνημα του αγώνα, κατάφερε να εκμεταλλευτεί με το καλύτερο τρόπο τα όποια αμυντικά κενά της ομάδας του ΚΕΡΑΥΝΟΥ και να πετύχει έτσι μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη.
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ στο παιχνίδι αυτό δεν ήταν άσχημος, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, είχε ευκαιρίες, όμως θα λέγαμε ό,τι η τύχη δεν ήταν με το μέρος του για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από την ήττα που ήρθε στο τέλος.
Γενικά ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι, με τις δύο
ομάδες να παίζουν κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και σίγουρα να δικαιολογούν ό,τι δίκαια βρίσκονται ψηλά στην βαθμολογία.
Πράγματι τέτοιες εμφανίσεις ικανοποιούν τους φιλάθλους ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα που επιθυμούν.

Φάση στην εστία του Τουμανίδη
ΤΑ ΓΚΟΛ:
Μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα,  ο Τουμανίδης Θ. με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή πέτυχε το 0-1.
Στο 6ο λεπτό ο Φέκκας με κοντινό πλασέ  σουτ  μέσα από την μικρή περιοχή πέτυχε το 1-1.
Στο 28ο λεπτό  η Α.Ε. Πρέβεζας κέρδισε πέναλτυ και ο Καρασαββίδης από τα έντεκα βήματα δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-2.
Στο 43ο λεπτό ο Τριάντος με κοντινή κεφαλιά μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-3.
Στο 57ο λεπτό ο Σιώρος βρέθηκε τετ α τετ με τον Τουμανίδη και με πλασέ σουτ στη γωνία πέτυχε το 2-3.
Στο 68ο λεπτό ο Καρασαββίδης με ωραίο δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα σε 2-4.
Στο 75ο λεπτό  Κολιός δεν μπόρεσε να μειώσει το σκορ για τον ΚΕΡΑΥΝΟ όταν σε εκτέλεση πέναλτυ ο Τουμανίδης απέκρουσε εντυπωσιακά την μπάλα.

Η διαιτησία του κ. Ρούσου άφησε με πολλά παράπονα την ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ.