15/1/11

13η Αγωνιστική: Α.Ο. ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 2-1

Κεραυνός: Ντόβας, Καλδάνης, Καραγιάννης, Λέκκος, Τζιάκος  Γ.Δ.,
Μαλέσκος, Κούσης, Σιώρος Αντ., Κολιός, Μπόμπορης, Σιώρος Απ.
Σ’ ένα πολύ καλό και δυνατό παιχνίδι με πολλές φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες ο γηπεδούχος Μεσοπόταμος επικράτησε έστω και δύσκολα με σκορ 2-1 του ΚΕΡΑΥΝΟΥ Θεσπρωτικού.
Φάση στην εστία του Duka

Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο όπου στο 1ο μέρος ο Μεσοπόταμος ήταν ανώτερος του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, πέτυχε πολύ νωρίς τα δύο τέρματά του και σε κάποιες στιγμές θα μπορούσε να πετύχει ακόμη περισσότερα.
Στο 2ο μέρος του παιχνιδιού η εικόνα άλλαξε όπου ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του και παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο δημιούργησε
και έχασε αρκετές ευκαιρίες. Τελικά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ προς το τέλος του αγώνα.
Γενικά ήταν ένα παιχνίδι που ικανοποίησε απόλυτα τους αρκετούς φιλάθλους που το παρακολούθησαν.
Εντυπωσιακή προσπάθεια του Καραγιάννη και Χριστοδούλου

Κολιός, Καραγιάννης, Πανούσης με τον παλιό τους συμπαίκτη
στον Κεραυνός τον Κισταντά
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ:
Στο 9ο λεπτό του αγώνα, ο Τσάλης με ωραία πλασέ σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Λέκκο και έκανε το 1-0.
Στο 18ο λεπτό ο Κάκος με κοντινό πλασέ σουτ μέσα από την μικρή περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 2-0.
Στο 27ο λεπτό κεφαλιά του Κολιού και ο Duka εντυπωσιακά απέκρουσε σε κόρνερ.
Στο 55ο λεπτό ο Σιώρος έχασε σπουδαία ευκαιρία όταν το σουτ που πραγματοποίησε η μπάλα πέρασε ελάχιστα  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ.
Στο 84ο λεπτό ο Σιώρος με διαγώνιο σουτ από πλάγια θέση μέσα από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
Προς το τέλος του αγώνα η ομάδα του Μεσοποτάμου είχε δοκάρι.

Η διαιτησία του κ. Πάτση και των βοηθών του Μαλαχτάρη και Σολδάτου ήταν πολύ καλή.