27/11/10

8η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ο.ΣΥΒΡΟΥ 3-1

Κεραυνός: Σιώρος, Γεωργαλής, Τζιάκος, Καλδάνης, Καραγιάννης, Λέκκος,
Πανούσης, Κούσης, Τζιάκος Δ., Κολιός, Μπόμπορης

Δύσκολη νίκη πέτυχε σήμερα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού απέναντι στην ομάδα του Σύβρου Λευκάδος με σκορ 3-1 στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού «ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΘΑΝΟΥ».
Πανηγυρισμοί στο  2ο γκολ του Τζιάκου Δ.

Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο κατάφερε με δυσκολία να διασπάσει την αμυντική γραμμή των αντιπάλων του και να πετύχει μια σπουδαία εντός έδρας νίκη.
Ο Σύβρος στο παιχνίδι αυτό έπαιξε δυνατό ποδόσφαιρο, πρόσεξε ιδιαίτερα την αμυντική του γραμμή και ο στόχος του,  όπως φάνηκε στο γήπεδο,  ήταν ο βαθμός της ισοπαλίας.

Γενικά ήταν ένα παιχνίδι που ικανοποίησε τους φιλάθλους είχε πολλά τέρματα και φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες.

Φάση στην εστία του Α.Ο. Σύβρου
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 5ο λεπτό ο Καλδάνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Φατούρου και κάνει το 1-0.
Στο 40ο λεπτό ο Μπελεγρίνος Α. με εξαιρετική ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή κάνει το 1-1.
Στο 44ο λεπτό ο Τζιάκος Δ. με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και πετυχαίνει το 2-1.
Στο 85ο λεπτό ο Σιώρος βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα Φατούρο και με ωραίο πλασέ σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Η Διαιτησία του κ.Κωνσταντίνου και των βοηθών του Γκλιάτη και Γεωργίου ήταν πολύ καλή.