18/12/10

11η Αγωνιστική: Π.Σ.ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΣ ’04-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 0-3

Κεραυνός: Σιώρος, Τζιάκος Γ.Δ., Καλδάνης, Καραγιάννης, Λέκκος, Ντόβας,
Κούσης, Τζιάκος Δ., Κολιός, Μαλέσκος, Μπόμπορης
Εύκολο απόγευμα είχε σήμερα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού ο οποίος επικράτησε άνετα με σκορ 3-0 του Π.Σ.Φιλιππιάδος ’04.

Λασπομαχία στο γήπεδο της Φιλιππιάδας
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ παίζοντας δυνατό ποδόσφαιρο κατάφερε να πετύχει από νωρίς τα δύο πρώτα τέρματά του και στη συνέχεια να κάνει συντήρηση των δυνάμεών του μιας και αγωνιστικός χώρος βρισκότανε σε πάρα πολύ κακή κατάσταση.
Η νεανική ομάδα της Φιλιππιάδος ’04 έδειξε ότι διαθέτει πλούσιο ταλέντο και σίγουρα ο άσχημος αγωνιστικός χώρος του γηπέδου δεν την βοηθά για να αναδείξει την καλή ομάδα που διαθέτει.Γενικά ήταν ένα παιχνίδι μέτριο που κυρίως βασίστηκε στις δυνατές προσωπικές μονομαχίες και η
ανωτερότητα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ήταν εμφανής από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης.
Με το αποτέλεσμα αυτό, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ανέβηκε ακόμη πιο ψηλά στη βαθμολογία και ήδη βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας μαζί με την ομάδα του Καναλακίου.
Φάση στο κέντρο του γηπέδου
ΤΑ ΓΚΟΛ:
Μόλις στο  2ο λεπτό του αγώνα,  ο Κούσης με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή πέτυχε το 0-1.
Στο 6ο λεπτό ο Σιώρος με καταπληκτικό ανάποδο γυριστό σουτ  μέσα από την μεγάλη περιοχή πέτυχε το 0-2.
Στο 46ο λεπτό ο Καραγιάννης βρέθηκε τετ α τετ με τον Αχμέτη  και με  πλασέ σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 0-3.

Η διαιτησία του κ. Γκούμα και των βοηθών του Φραγκούλη Κ. και Φραγκούλη Π.  ήταν άριστη.