10η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ–ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 5-2

Κεραυνός: Σιώρος Απ., Τζιάκος Γ.Δ., Λέκκος, Καλδάνης, Τζιάκος Γ.Ν.,
Κούσης, Τζιάκος Δ., Κολιός, Μαλέσκος, Ντόβας, Μπόμπορης
Βροχή τα γκολ στο Θεσπρωτικό 5-2 ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ  συνέτριψε τον ΑΡΗ Πρέβεζας.

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού, ο οποίος ξέσπασε  στον ΑΡΗ Πρέβεζας συντρίβοντάς με σκορ 5-2.

Ο Σιώρος  με πλασέ σουτ πετυχαίνει το 1-1
Με την ψυχολογία ανεβασμένη από το παιχνίδι της προηγούμενης εβδομάδας, όπου ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ πέτυχε σπουδαίο διπλό στους Σφακιώτες, οι παίκτες  του ΚΕΡΑΥΝΟΥ κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο και προσέφεραν πολλά γκολ και πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους του.
Η ομάδα του ΑΡΗ Πρέβεζας αντιστάθηκε μόνο στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, όπου στο διάστημα αυτό έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και έδειξε ό,τι διαθέτει μια δυνατή και αξιόλογη ομάδα.

Το αυτογκόλ του Πάσχου και το 2-1 για τον Κεραυνό

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:
Στο 7ο λεπτό ο  Σιδέρης με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα να βρει το κάθετο δεξί δοκάρι του Λέκκου.
Στο 19ο λεπτό ο ίδιος παίκτης  με καταπληκτικό ευθύβολο σουτ έξω από την περιοχή πετυχαίνει το 0-1.
Στο 23ο λεπτό ο Σιώρος με κοντινό πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει το σκορ σε 1-1.
Επέλαση του Σιώρου στο 50ο λεπτό από δεξιά και συρτή σέντρα μέσα στη περιοχή, ο  Πάσχος με λανθασμένη προβολή  σημειώνει αυτογκόλ και βάζει τον ΚΕΡΑΥΝΟ μπροστά με 2-1.
Στο 51ο λεπτό Ρίζος δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται από τον αγώνα.
Στο 63ο λεπτό ο Τζιάκος Γ.Ν. με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 3-1.
Στο 73ο λεπτό ο Καραγιάννης με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στην κενή εστία και να πετύχει το 4-1.
Στο επόμενο αμέσως λεπτό ο Σιδέρης με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής μειώνει το σκορ σε 4-2.
Στο 78ο λεπτό ο Καραγιάννης βρέθηκε τετ α τετ με τον Πιπερη  και με άψογο πλασέ σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 5-2.