4/12/10

9η Αγωνιστική: ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-2

Κεραυνός: Κατσάνος, Πανούσης, Καλδάνης, Νάσης, Μαϊκαντής, Τζιάκος,
Κολιός, Κούσης, Τζιάκος Δ., Ντόβας, Μπόμπορης
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Κεραυνός Θεσπρωτικού με σκορ 1-2 απέναντι στην ισόβαθμη ομάδα του ΠΑΣ Σφακιωτών στη Λευκάδα.
Ο Πετούσης μειώνει σε 1-2

Σε ένα γρήγορο παιχνίδι, ο Κεραυνός Θεσπρωτικού παίζοντας έξυπνα και αποτελεσματικά, κατάφερε να εγκλωβίσει τους αντιπάλους του, να πετύχει πολύ νωρίς τα δύο τέρματά του και στη συνέχεια να κρατήσει το νικηφόρο αυτό αποτέλεσμα.
Η ομάδα του ΠΑΣ Σφακιωτών πίεζε κατά διαστήματα την άμυνα του Κεραυνού Θεσπρωτικού και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ σε 1-2.

Γενικά ήταν ένα παιχνίδι που προσέφερε θέαμα και ικανοποίησε τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν.

Το 1-0 με τον Κούση

ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 1ο κιόλας λεπτό, ο Κούσης με έξυπνο πλασέ σουτ μέσα από τα μεγάλη περιοχή, άνοιξε το σκορ.
Στο 35ο λεπτό και πάλι ο Κούσης με δεξί σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής πέτυχε το 0-2.
Στο 51ο λεπτό ο Πετούσης μείωσε το σκορ σε 1-2 με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή.