30η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ 6-1

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 2010-2011
Γεωργαλής, Τζιάκος, Ντόβας, Καλδάνης, Μπόμπορης, Φέκκας,
Μαλέσκος, Κούσης, Σιώρος Αντ., Κολιός, Σιώρος Απ.

Με το εντυπωσιακό σκορ 6-1 ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ έκλεισε σήμερα την φετινή του χρονιά συντρίβοντας την ομάδα της ΔΟΞΑΣ ΩΡΩΠΟΥ στο δημοτικό στάδιο «Κατερίνα Θάνου».
Στο τελευταίο αυτό παιχνίδι, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ αποζημίωσε τους φιλάθλους με το καλύτερο τρόπο
παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο που είχε πάρα πολλά τέρματα και πλούσιο θέαμα.
Η μπάλα στα δίχτυα και το 2-0

Αυτό που ικανοποίησε ιδιαίτερα τους φιλάθλους του, είναι ότι η ομάδα-σε όλη την φετινή αγωνιστική χρονιά-έδειξε ότι διαθέτει πλούσιο ταλέντο και οι εμφανίσεις σαν και τη σημερινή, αφήνει πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.
Αντίθετα η ομάδα της ΔΟΞΑΣ Ωρωπού στο παιχνίδι αυτό δεν έδειξε πολλά πράγματα και σίγουρα οι πάρα πολλές απουσίες που είχε, επηρέασε αρνητικά την απόδοσή της.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 8΄  λεπτό δυνατό σουτ του Σιώρου Απ. έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα καταλήγει στην δεξιά γωνία του Δρόσου και έτσι γίνεται το 1-0.
Στο 36΄  λεπτό σουτ του Κολιού έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Δρόσου και καταλήγει άουτ.
Στο 39΄   λεπτό ο Μαλέσκος μόνος του με τον Δρόσο, από κοντινή απόσταση δεν δυσκολεύεται να πετύχει το 2-0.
Στο 53΄   λεπτό ο Φέκκας μόνος του απέναντι με τον Δρόσο με άψογο πλασέ σουτ μέσα από την μικρή περιοχή πετυχαίνει το 3-0.
Στο 60΄   λεπτό η ομάδα της ΔΟΞΑΣ μειώνει το σκορ σε 3-1 με τον Ποστόλη.
Στο 68΄  λεπτό και πάλι ο Φέκκας-που ήταν ο καλύτερος παίκτης της σημερινής συνάντησης-με διπλή προσπάθεια πετυχαίνει το 4-1.
Στο 79΄   λεπτό ο Καλδάνης πετυχαίνει το 5ο γκολ του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, που ήταν και το πιο όμορφο της συνάντησης, με ψηλοκρεμαστό πλασέ σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή
Στο 81΄   λεπτό δυνατό σουτ του Γεωργαλή  μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Δρόσου.
Στο 85΄  λεπτό ο Σιώρος Αντ. πετυχαίνει το έκτο και τελευταίο γκολ της φετινής χρονιάς με άψογο πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή.
Η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα από το σουτ του Σιώρου Απ.

Η Διαιτησία του κ. Μπαϊλη Ν. και των βοηθών του Παφύλα  Μ.και της Ζάκκα Παναγιώτα ήταν άριστη.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Π.Σ.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Μπόμπορης, Μαλέσκος(59’ Κουλιάτσης), Τζιάκος Γ.Δ., Γεωργαλής, Ντόβας, Σιώρος Αν., Σιώρος Απ.(46’ Πανούσης), Καλδάνης, Κολιός, Φέκκας, Κούσης.
ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ: Δρόσος, Ποστόλης, Γκλιάτης, Μέλλος, Τσιόκας, Λυγκούρης, Μαντούσης, Διαμάντης, Τσαντούλας, Πάτσης, Αλεξανδρής.