3η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ 4-0

ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2009-2010
Ορθιοι: Μπόμπορης, Τζιάκος Γ.Ν.,Νικολάου, Τζιάκος Γ.Δ., Γεωργαλής, Χήτας, Πανούσης, Κιτσαντάς, Καραμπίνης, Μπόμπορης, Φίντζος (προπονητής)
Καθιστοί:Σιώρος Απ., Κολιός Π., Παπασάββας, Σιώρος Αντ., Κολιός Γ., Κούσης, Αθανασόπουλος, Δημολίτσας Αλ., Δημολίτσας Ιωαν.Πανούσης

Χωρίς να δυσκολευτεί ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού συνέτριψε με σκορ 4-0 την ομάδα της Φορτούνας Βαλανιδοράχης στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού.
Η πρώτη επίσημη εμφάνιση της ομάδας στο ανακαινισμένο στάδιο του Θεσπρωτικού, άφησε πολύ ικανοποιημένους τους πολυπληθείς φιλάθλους του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, οι οποίοι απόλαυσαν πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ.
Ήταν παιχνίδι μονόλογος του ΚΕΡΑΥΝΟΥ από το ξεκίνημά του μέχρι και την λήξη του και η ομάδα
της Φορτούνας στάθηκε πολύ τυχερή που δεν δέχθηκε περισσότερα τέρματα.
Στο 15ο λεπτό ο Σιώρος Απόστολος με κοντινή κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ και στο 32ο λεπτό ο Τζιάκος Γεώργιος του Νικολάου διπλασίασε τα τέρματα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ  πετυχαίνοντας ένα όμορφο τέρμα με πλασέ σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Στο 2ο ημίχρονο ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ πίεσε την αντίπαλη ομάδα και στο 57ο λεπτό πέτυχε το 3-0 με τον Κούση Στέφανο με ωραίο πλασέ σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Το τελικό σκορ 4-0 διαμόρφωσε στο 70ο λεπτό ο Καραμπίνης Σπυρίδων με κοντινό πλασέ σουτ όταν εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε σουτ που πραγματοποίησε ο Καλδάνης Ξενοφών έξω από την μεγάλη περιοχή.

Η Διαιτησία του κ.Π.Μασούρα και των βοηθών του Ζήκα και Ντόνη ήταν άριστη.
Συνθέσεις :
Α.Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ:1.Χήτας Ιωάννης, 2.Γεωργαλής Θεοφάνης, 3.Πανούσης Θεόδωρος (60΄Τζιάκος Γεώργιος του Δημητρίου), 4.Μπόμπορης Ανδρέας, 5.Κιτσαντάς Χαράλαμπος, 6. Σιώρος Απόστολος (46΄Κούσης Στέφανος), 7.Καλδάνης Ξενοφών, 8.Παπασάββας Αντώνιος, 9.Τζιάκος Γεώργιος του Νικολάου (65΄Καραμπίνης Σπυρίδων), 10.Κολιός Γεώργιος, 11.Νικολάου Σπυρίδων
Παίκτες που δεν αγωνίστηκαν: 12.Αθανασόπουλος Γεώργιος, 13.Δημολίτσας Αλέξανδρος, 14.Μπόμπορης Παναγιώτης, 15 Δημολίτσας Ιωάννης.
ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ: 1. Λένης Β, 2.Δράκος Φ., 3.Πάνου Π., 4.Ιωάννου Ε., 5.Δημογιάννης Ε., 6.Τσάβος Σ., 7.Λιόνας Κ., 8.Παπαγιάννης Π., 9.Νάνος Χ., 10.Ντεντές Η., 11. Τσάβος Β.