1η Αγωνιστική: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 0-3

Κεραυνός: Καλδάνης,Μαλέσκος,Τζιάκος Γ.Δ.,Τζιάκος Γ.Ν.,Λέκκος,Ντόβας
Κολιός,Κούσης,Σιώρος Αντ.,Σιώρος Απ.,Μπόμπορης

Ο Στέφανος Κούσης
Εντυπωσιακά ξεκίνησε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας συντρίβοντας την ομάδα της Αχερουσίας με σκορ 3-0.
Σ’ ένα βαρύ και λασπωμένο αγωνιστικό χώρο, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ παρουσίασε πολλά προβλήματα κυρίως στο μεσαίο χώρο και στην αμυντική του γραμμή και χάρη  στην αστοχία των γηπεδούχων (κυρίως στο 1ο ημίχρονο), κατάφερε ν’ αποσπάσει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης.
Από το 70ο λεπτό και ύστερα, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ εκμεταλλευόμενος
την κούραση των αντιπάλων του, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και θα μπορούσε να πετύχει ακόμη περισσότερα τέρματα διευρύνοντας έτσι ακόμη περισσότερο τη νίκη του.
Γενικά ήταν ένα παιχνίδι που βασίστηκε κυρίως στη δύναμη, είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και ικανοποίησε απόλυτα τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν.

Καλδάνης σε εκτέλεση φάουλ
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Μόλις στο 5ο λεπτό ο Κολιός με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο αριστερό γάμα της αντίπαλης εστίας κάνοντας το 1-0
Στο 40ο λεπτό,  ύστερα από το εντυπωσιακό συνδυασμό των παικτών του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ο Ντόβας βρέθηκε από θέση πλάγια αριστερά και με καταπληκτική σέντρα βρήκε στην περιοχή τον Σιώρο Απ., ο οποίος με εντυπωσιακή καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0.
Στο 69ο λεπτό ο Τζιάκος Γ. πραγματοποίησε καταπληκτικό πλασέ σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 72ο λεπτό ο Σιώρος Απ. με κοντινό πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 3-0
Στο 82ο λεπτό ο Τζιάκος Χρ. πραγματοποίησε σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα βρήκε και πάλι το οριζόντιο δοκάρι.