24/4/10

28η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 2-1

Κεραυνός: Τζιάκος Γ.Δ., Λέκκος, Ντόβας, Καλδάνης, Κιτσαντάς,
Μπόμπορης, Σιώρος Απ., Σιώρος Αντ., Παπασάββας, Κολιός, Κούσης

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του πραγματοποίησε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ και επικράτησε με σκορ 2-1 απέναντι στην ομάδα του Καναλίου στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού.
Ο Κούσης κάνει το 1-0
Έχοντας πολλές απουσίες ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ παρατάχθηκε με όλους τους μικρούς παίκτες που διαθέτει και οι οποίοι πραγματικά, για άλλη μια φορά, εντυπωσίασαν με την αγωνιστικότητά τους.
Παίκτες νεαροί σαν τους Παπασάββα, Κολιό, Κούση και  Σιώρο δύσκολα συναντάς στην κατηγορία και οι οποίοι πραγματικά δείχνουν ότι μπορούν να προσφέρουν πάρα πολλά σε αυτή την ομάδα.
Ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ έπαιξε καταπληκτικό ποδόσφαιρο και έδειξε ότι διαθέτει πραγματικά μια αξιόλογη ομάδα και σίγουρα είναι μια από τις καλύτερες της
κατηγορίας της.
Ο ΕΡΜΗΣ Καναλίου, έχοντας μια πολύ δυνατή ομάδα και με αξιόλογους στη σύνθεσή του παίκτες,  δεν μπόρεσε σε καμία περίπτωση να παρακολουθήσει τον ρυθμό που είχε επιβάλει ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ και το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει ένα τέρμα προς το τέλος του αγώνα.
Παπασάββας-Κούσης
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 12ο λεπτό καταπληκτικός συνδυασμός των παικτών του ΚΕΡΑΥΝΟΥ και ο Κούσης με κοντινό πλασέ  κάνει το 1-0.
Στο 23ο λεπτό δυνατό σουτ του Καλδάνη έξω από την περιοχή η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ
Στο 32ο λεπτό ο Σιώρος Απ. με άψογο πλασέ σουτ μέσα από την  περιοχή κάνει το 2-0.
Στο 41ο λεπτό δυνατή κεφαλιά του Παπασάββα από το ύψος της περιοχής και η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το κάθετο αριστερό δοκάρι.
Στο 52ο λεπτό δυνατή κεφαλιά του Τζιάκου Γ. η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
|Στο 63ο λεπτό ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλδάνη η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 72ο λεπτό δυνατό σουτ του Τζιάκου Γ. και ο Γεωργίου με δυσκολία διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.
Στο 85ο λεπτό ο Σοροντίλας εκμεταλλευόμενος την σύγχυση στην αμυντική γραμμή του ΚΕΡΑΥΝΟΥ με κοντινό πλασέ μειώνει σε 2-1.

Η Διαιτησία του κ. Μαλαχταρη και των βοηθών του Ζήκα και Μπάκο ήταν πολύ καλή.