1/5/10

29η Αγωνιστική: Α.Ο. ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-1

Κεραυνός: Σιώρος Αντ., Παπασάββας, Καλδάνης, Λέκκος, Τζιάκος, Μπόμπορης,
Σιώρος Απ., Μαλέσκος, Κολιός, Ντόβας, Κούσης

Στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού απέσπασε ισόπαλο αποτέλεσμα με σκορ 1-1 στο εκτός έδρας παιχνίδι του  με την ομάδα του Μεσοποτάμου.
Ο Καλδάνης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και το 1-1
είναι γεγονός
Σ’ ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν για την ιστορία των Συλλόγων τους  και να δείξουν ότι δίκαια βρίσκονται στην 2η και 3η θέση αντίστοιχα του βαθμολογικού πίνακα.
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ για άλλο ένα παιχνίδι κατέβηκε με τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του, οι οποίοι με την εξαιρετική τους εμφάνιση, χαροποίησαν ιδιαίτερα τον προπονητή και την Διοίκηση της ομάδας.

Αυτά τα παιδιά έχουν όρεξη για δουλειά και πραγματικά το μέλλον τους ανήκει.

Δυστυχώς, ο κάκιστος αγωνιστικός χώρος του γηπέδου του Μεσοποτάμου, δεν βοήθησε τις δύο ομάδες να δείξουν αυτό που πραγματικά αξίζουν και παρ’όλες  τις δυσκολίες, οι λιγοστοί φίλαθλοι ικανοποιήθηκαν με το θέαμα που παρακολούθησαν.
Το 1-0 για τον Μεσοπόταμο με τον Τσάτσιο
Τα τέρματα σημειώθηκαν στο 1ο ημίχρονο και συγκεκριμένα, στο 5ο λεπτό ο Τσάτσιος, εκμεταλλευόμενος το τραγικό λάθος της άμυνας, με πλασέ σουτ έκανε το 1-0 και ο Καλδάνης με εξαιρετικό απευθείας φάουλ από μακρινή απόσταση διαμόρφωσε το τελικό 1-1.
Η Διαιτησία του κ.Κασούρα  και των βοηθών του Γεωργίου και Παφύλα ήταν άριστη.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Ο. ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΥ: 1.Τζίμας, 2.Μιχαήλογλου(46΄Μάρκου), 3.Ευθυμίου, 4.Τσάνης, 5.Τόρες(80΄Χριστοδούλου), 6.Βασιλείου(54΄Παππάς),7.Georgiev, 8.Τσάτσος,9.Βασιλείου Ν.,10.Χαϊδάκης,11.Κώστας