27/2/10

21η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 1-1

Κεραυνός: Μπόμπορης Α., Χήτας, Μπόμπορης Π., Καλδάνης, Κιτσαντάς,
Ντόβας, Σιώρος, Κολιός Π., Κολιός Γ., Νικολάου, Γεωργαλής

Για άλλη μια φορά δεν τα κατάφερε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού και παραχώρησε ισοπαλία
1-1 στην ομάδα του Αρχαγγέλου στο εντός έδρας παιχνίδι του.
Μια ισοπαλία που αδικεί την ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, γιατί έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και έχασε πολλές και σημαντικές ευκαιρίες.
Ο Νικολάου χάνει σπουδαία ευκαιρία
Το πρόβλημα του σκοραρίσματος προβληματίζει ιδιαίτερα την τεχνική ηγεσία του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, που βλέπει την ομάδα να δημιουργεί ευκαιρίες αλλά να μη μπορεί να πετύχει εύκολα το τέρμα.
Η ομάδα του Αρχαγγέλου κατέβηκε στο γήπεδο για να μην χάσει , έπαιξε κλειστό και αμυντικό ποδόσφαιρο και στο τέλος κατάφερε έστω και δύσκολα, να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας.
Γενικά ήταν ένα παιχνίδι δυνατό, είχε πολύ καλό ρυθμό και σίγουρα ικανοποίησε τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν
Αρνητικό σημείο του αγώνα ήταν οι σοβαροί τραυματισμοί του Γεωργαλή Θ. και του Μπόμπορη Π., που θα απουσιάσουν από τις υποχρεώσεις της ομάδας για πολλές αγωνιστικές.
Φάση από την σημερινή αναμέτρηση
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 12ο λεπτό ο Νικολάου Σ. από κοντινή απόσταση στέλνει την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από το κάθετο δεξί δοκάρι.
Στο 23ο λεπτό δυνατό σουτ του Κολιού Γ. η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 32ο λεπτό δυνατό σουτ του Σιώρου Αντ. από καλή θέση, η μπάλα περνά απελπιστικά άουτ.
Στο 47ο λεπτό δυνατό σουτ του Σιώρου Απ. η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το κάθετο δεξί δοκάρι.
Στο 59ο λεπτό εξαιρετικός συνδυασμός του Σιώρου Απ. με τον Νικολάου Σ., ο τελευταίος με πλασέ σουτ κάνει το 1-0.
Στο 65ο λεπτό σουτ του Σιώρου Απ. από κοντινή θέση ο Πάντας Γ.με εξαιρετική απόκρουση διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.
Στο 74ο λεπτό δυνατό σουτ του Καλδάνη Ξ. ο Πάντας Γ. με δυσκολία μπλόκαρε την μπάλα.
Έτσι φθάσαμε στο 82ο λεπτό όταν ο Ζήσης Σ., εκμεταλλευόμενος την ασυνεννοησία του Χήτα Ι. με τον Κιτσαντά Χ., με ευκολία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.
Στο 85ο λεπτό ο Καλδάνης Ξ. αντικρίζει την 2η κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται από τον αγώνα.
Η Διαιτησία του κ.Ποντίκη Κ. και των βοηθών του Ζήκα Ν.και Ζάκα Π. ήταν άριστη.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Π.Σ.ΚΕΡΑΥΝΟΣ: 1.Χήτας Ι.,2.Ντόβας Κ.,3.Μπόμπορης Α.,4.Γεωργαλής Θ.(50΄Παπασάββας Α.), 5.Κιτσαντάς Χ., 6.Μπόμπορης Π.(40΄Μαλέσκος Η),7.Σιώρος Αν. (39’ Σιώρος Απ.),8.Καλδάνης Ξ.,9.Κολιός Π.,10.Κολιός Γ.,11.Νικολάου Σ.
Α.Ε.Κ.Αρχαγγέλου: 1.Πάντας Γ.,2.Τσενίκογλου Χ.,3. Τσενίκογλου Χρ.4.Ζιάϊ Φ. (72’ Γιαννάκης Π),5.Παπαχρήστος Κ.,6. Κοτένογλου Γ,7.Τσενίκογλου Χρ.-Β.,8.Κουμπής Κ.,9.Ζήσης Σ.,10.Σοφόπουλος Α., 11.Ζήσης Α