31/10/09

6η Αγωνιστική: Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 2-0

Κεραυνός: Τζιάκος Γ.Δ., Χήτας, Καλδάνης, Τζιάκος Γ.Ν., Κιτσαντάς,
Παπασάββας, Κούσης, Κολιός Π, Μπόμπορης, Κολιός Γ., Πανούσης

Την χειρότερη εμφάνισή του στο πρωτάθλημα πραγματοποίησε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού χάνοντας καθαρά με σκορ 2-0 από την ομάδα της Α.Ε.Κ. Αρχαγγέλου.
Μια εμφάνιση που ήταν απογοητευτική και έδειξε τις πολλές αδυναμίες που έχει αυτή η ομάδα.
Δίχως συνοχή, πάθος, δύναμη  και με πάρα πολλά λάθη στην ανάπτυξή του, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ έχασε
δίκαια και στάθηκε πολύ τυχερός που δεν δέχθηκε ακόμη περισσότερα τέρματα.
Άκαρπες και ελάχιστες οι επιθέσεις του Κεραυνού

Αντίθετα, η ομάδα του Αρχαγγέλου έδειξε με την εμφάνιση αυτή ό,τι διαθέτει μια δυνατή και αξιόλογη ομάδα, μια ομάδα  που ήξερε τι ζητούσε μέσα στον αγωνιστικό χώρο και σχετικά εύκολα κατάφερε ν’ αποσπάσει τους τρεις βαθμούς της νίκης.
ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ
Στο 12ο λεπτό ο Τζιάκος Γεώργιος του Νικολάου βρέθηκε έξω από την μεγάλη περιοχή και το δυνατό σουτ που πραγματοποίησε έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 20ο λεπτό ο Σοφόπουλος Α. με ωραία προσπάθεια από δεξιά μπήκε στην μεγάλη περιοχή και με ωραίο πλασαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Χήτα Ιωάννη κάνοντας το 1-0.
Στο 25ο λεπτό ο Κολιός Παναγιώτης βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα και το σουτ που πραγματοποίησε έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ.
Στο 35ο λεπτό ο Αρχάγγελος κέρδισε φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή και ο Παπαχρήστος Κ.με ωραίο απευθείας  δυνατό ευθύβολο σουτ  έκανε το 2-0.

Με οργανωμένη άμυνα η Α.Ε.Κ. Αρχαγγέλου δυσκόλεψε
τον Κεραυνό
Στο 2ο ημίχρονο ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι,  βγήκε μπροστά για να μειώσει το σκορ όμως σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσε ν’ απειλήσει τους αντιπάλους του.
Η Διαιτησία του κ.Κ.Ποντίκη και των βοηθών του Β.Ντόνη και Β.Τάγγα  ήταν άριστη.
Συνθέσεις:
Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ: 1. Πάντας Γ, 2.Ζήσης Δ., 3.Τσενίκογλου Χρυσ , 4. Τσενίκογλου Χ, 5.Παπαχρήστος Κ., 6.Κοτένογλου Ι., 7.Τσεμκόγλου Χρ., 8. Κουμδής Κ., 9.Ζιαϊ Φ., 10. Σοφόπουλος Α., 11. Τουμανίδης Α.
Α.Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: 1.Χήτας Ιωάννης, 2.Πανούσης Θεόδωρος (55΄Σιώρος Αντώνης), 3.Μπόμπορης Ανδρέας, 4.Τζιάκος Γεώργιος του Δημ.( 70΄ Καραμπίνης Σπυρίδων),5.Κιτσαντάς Χαράλαμπος, 6.Παπασάββας Αντώνης, 7.Κούσης Στέφανος, 8.Καλδάνης Ξενοφών, 9.Τζιάκος Γεώργιος του Νικ., 10.Κολιός Γεώργιος, 11. Κολιός Παναγιώτης (46΄Νικολάου Σπυρίδων).
Παίκτες που δεν αγωνίστηκαν: 12.Αθανασόπουλος Γεώργιος, 13.Λέκκος Δαμιανός, 14.Κολιός Αντώνης, 15. Σιώρος Απόστολος.