20/11/10

7η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΥΔΡΙΟΥ 0-2

Κεραυνός: Ντόβας, Κατσάνος, Πανούσης, Καραγιάννης, Λέκκος Τζιάκος Γ.Ν.,
Τζιάκος Δ., Κούσης, Κολιός, Σιώρος Απ., Μπόμπορης

Μια από τις χειρότερες εμφανίσεις του πραγματοποίησε σήμερα  ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού χάνοντας δίκαια με σκορ 0-2 από την ομάδα των Ελπίδων Νυδρίου.
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ικανοποίησε μόνο με την απόδοσή του στο πρώτο ημίχρονο, όπου στο διάστημα
αυτό έχασε κάποιες ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ.

Φάση από τον αγώνα
Η ομάδα των Ελπίδων Νυδρίου παίζοντας δυνατά και έξυπνα ειδικά στο χώρο του κέντρου, ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς στο σκορ με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και στη συνέχεια να επιβάλει το ρυθμό του και να πάρει εύκολα τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Γενικά ήταν ένα παιχνίδι μέτριο με ελάχιστες φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 48ο λεπτό ο Πολυδωρόπουλος με καταπληκτικό δυνατό σουτ έξω από την περιοχή,  στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Λέκκου κάνοντας το 0-1.
Στο 64ο λεπτό δυνατό σουτ του Γαζή από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 70ο λεπτό ο Σκλαβενίτης με κοντινή δυνατή κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή πέτυχε το τελικό 0-2.
Στο 72ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ντόβας με κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Πανηγυρισμοί των παικτών του Nυδριού για το 0-2
Η Διαιτησία του κ.Μαλίζογλου  και των βοηθών του Κάσσαρη και Ζάκα άφησε την ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ με πολλά παράπονα.