29/9/13

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΑΕΛ 1-3

Με τη νίκη κατάφερε να περάσει η ΑΕΛ από το γήπεδο του Θεσπρωτικού καθώς επικράτησε του τοπικού Κεραυνού με 1-3 σε ένα πολύ καλό παιχνίδι παρουσία 1000 και πλέον θεατών των δυο ομάδων.
Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα και η πρώτη εκτός έδρας για την ΑΕΛ. Η ομάδα του Κωνσταντίνου Παναγόπουλου μπήκε από την αρχή δυνατά δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ αλλά στην πρώτη ευκαιρία του Κεραυνού έμεινε πίσω στο σκορ.
Η απάντηση ήταν άμεση με τον Μούτσα Μπλέντι να ισοφαρίζει σε 1-1 στο ημίωρο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ πέτυχε άλλα δύο γκολ με τον Μούτσα Μπλέντι και πάλι στο 60ο λεπτό και τον Γκούρτσα που πέρασε αλλαγή στο παιχνίδι στο 75 να κάνει το τελικό 1-3.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
4΄ φάουλ του Νεμπεγλέρα διώχνει σε κόρνερ ο Ντούκα.
6΄ σουτ του Νεμπεγλέρα μπλόκαρε ο Ντούκα.
15΄ σουτ του Πλιάγκα από καλή θέση άουτ.
19΄ κεφαλιά του Στεφανίδη στα χερια του Ντούκα.
27΄ σουτ του Πατινιώτη άουτ.
28΄ πάσα του Λάππα στον Φέκκα σουτ του τελευταίου και η μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Σικαλιά.
29΄ κεφαλιά Πατινιώτη διώχνει σε κόρνερ ο Ντούκα.
31΄ ο Μούτσα από κοντά το 1-1.