12/5/12

Α.Ε.Ν. ΣΕΛΕΥΚΕΙΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 4-3

Κεραυνός Θεσπρωτικού
Φιλική ήττα γνώρισε σήμερα το απόγευμα ο Κεραυνός Θεσπρωτικού από την Α.Ε.Ν. Σελεύκειας με το εντυπωσιακό σκορ 4-3.
Στο τελευταίο φιλικό τεστ πριν τους αγώνες μπαράζ ανόδου στην Δ΄Εθνική Κατηγορία, ο Βαγγέλης Φίντζος έβγαλε πολύ χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των παικτών του πριν
από τον πρώτο αγώνα με τον Οδυσσέα Ανδρούτσου Γραβιάς.
Ο Λέτσος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πραγματοποιεί το
0-1
Ο Κεραυνός στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με 2-0 και θα μπορούσε να πετύχει και άλλα τέρματα στις πολλές ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν.
Στο δεύτερο ημίχρονο και με τις πολλές αλλαγές που πραγματοποιήθηκαν και από τις δύο ομάδες, η Α.Ε.Ν. Σελεύκειας ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε με την λήξη του αγώνα να πετύχει τη νίκη.
Φάουλ του Λέτσου και το 0-2
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 17΄λεπτό ο Λέτσος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πραγματοποιεί το 0-1.
Στο 32΄λεπτό και πάλι ο Λέτσος με ωραίο απευθείας χτύπημα φάουλ πετυχαίνει το 0-2.
Στο 38΄λεπτό δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή του Τζιάκου Γ.Ν. η μπάλα βρίσκει το κάθετο δεξί δοκάρι.
Στο 41' λεπτό ο Σιώρος μόνος του με τον αντίπαλο τερματοφύλακα δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
Φάση από την σημερινή αναμέτρηση
Στο 55΄λεπτό ο Βασιλείου με κοντινό πλασέ σουτ μειώνει σε  1-2
Στο 67΄λεπτό δυνατή κεφαλιά του Ζήγου από το ύψος της μικρής περιοχής και το 2-2 για την Σελεύκεια.
Στο 74΄λεπτό ο Κούσης με ωραία κεφαλιά πετυχαίνει το 2-3 για τον Κεραυνό.
Στο 85΄λεπτό ο Κοσμίδης με κοντινό πλασέ πετυχαίνει το 3-3.
Στο 92+ λεπτό ο Αναστασίου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πραγματοποιεί το τελικό 4-3.