18/4/12

29η Αγωνιστική: ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 2-2

Κεραυνός Θεσπρωτικού
Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν σήμερα στην Πρέβεζα ο Κεραυνός Θεσπρωτικού και ο Άρης Πρέβεζας που αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.
Το σημερινό παιχνίδι που διεξήχθη κάτω από πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες, είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον με την ομάδα του Κεραυνού να είναι καλύτερη στο α΄ημίχρονο και να πετυχαίνει από πολύ νωρίς το 1-0.

Φάση από την σημερινή αναμέτρηση
Στην επανάληψη ο Άρης Πρέβεζας ανέβασε την απόδοσή του και σε διάστημα μόλις δύο λεπτών, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να προηγηθεί με 2-1.
Το μόνο που τελικά κατάφερε ο Κεραυνός ήταν να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης στο τέλος του παιχνιδιού και έτσι να φύγει από την Πρέβεζα με τον έναν βαθμό της ισοπαλίας.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 4΄λεπτό ο Τζιάκος Γ.Ν. βρέθηκε μόνος του με τον Σάλιαρη και με ωραίο πλασέ σουτ πετυχαίνει το 1-0.
Στο 54΄λεπτό ο Σιδέρης με δυνατό σουτ πετυχαίνει το 1-1 για την ομάδα του Άρη.
Στο 56΄λεπτό ο Άρης πήρε το προβάδισμα στο σκορ με 2-1 ύστερα από ωραία κεφαλιά του Μουζάκη μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Στο 86΄λεπτό ο Τζιάκος Γ.Ν. πετυχαίνει το τελικό  2-2 με κοντινή κεφαλιά.
Η Διαιτησία του κ.Λιάσκου και των βοηθών του Σπυράκου και Κάσσαρη ήταν πολύ καλή

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ: Σάλιαρης, Μπάτσος, Κάππας (91΄Καρίπογλου), Ρίζος, Ντούσκας (88΄Λογοθέτης), Σπυρόπουλος, Μουζάκης, Νταλιάρδας (46΄Μύτικας), Τσιόκας, Σκαννέλος, Σιδέρης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Duka, Πανούσης (85΄Μαλέσκος), Ντόβας, Τζιάκος Γ.Δ., Μπόμπορης, Νάσης (36΄Τζιάκος Δ), Σιώρος, Λέτσος, Τζιάκος Γ.Ν., Κολιός (85΄Γεωργαλής), Κούσης