18/2/12

20η Αγωνιστική: ΑΠΡΟΣΜΕΝΗ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ

Κεραυνός: Κιτσαντάς, Duka, Λέτσος, Τζιάκος, Νάσης, Φέκκας,
Πανούσης, Σιώρος, Κολιός, Κούσης, Μπόμπορης
Σε μια  κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος ο Κεραυνός Θεσπρωτικού γνώρισε σήμερα την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα από την Α.Ε.Κ. Αρχαγγέλου με σκορ 2-1.

Φάση από την σημερινή αναμέτρηση
Με το αποτέλεσμα αυτό πλέον ο Κεραυνός βρίσκεται στη δεύτερη θέση της γενικής  βαθμολογίας με μόλις έναν  βαθμό διαφοράς πίσω από τον Θρίαμβο Λούρου.
Η σημερινή ήττα του Κεραυνού ήρθε εντελώς απρόσμενα και δημιουργεί ένα καινούργιο ενδιαφέρον για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Ο πολύ βαρύς αγωνιστικός χώρος  σίγουρα "έπαιξε¨τον ρόλο του, όπως και η ατυχία των παικτών του Κεραυνού που δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν την αριθμητική τους υπεροχή για 13΄λεπτά  και τις αρκετές ευκαιρίες που τους
παρουσιάστηκαν στο παιχνίδι.

Η ομάδα του Αρχαγγέλου εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τον βαρύ αγωνιστικό χώρο και παίζοντας κυρίως δυνατά και με ξαφνικές αντεπιθέσεις,  κατάφερε στο τέλος να πανηγυρίσει για τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Δυνατές ήταν οι μονομαχίες
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 56΄λεπτό ο Φέκκας με δυνατή κεφαλιά μέσα από την περιοχή πετυχαίνει το 1-0.
Στο Στο 75΄λεπτό ο Τσινίκογλου εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών του Κεραυνού και με κοντινό πλασέ πετυχαίνει το 1-1.
Στο 77΄λεπτό ο Τουμανίδης αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται από τον αγώνα.
Στο 83΄λεπτό  ο Γκιζέλης με ωραία ατομική προσπάθεια από πλάγια θέση πετυχαίνει το 2-1.
Η Διαιτησία του κ. Μασούρα ήταν με πολλά λάθη και αφήνει την ομάδα του Κεραυνού με πολλά παράπονα.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Α.Ε.Κ. Αρχαγγέλου: Ισπόγλου, Τσενίκογλου Χ., Νάσης, Κοτένογλου, Ζήσης, Μπούκουρας (60΄Ζιάϊ), Παππάς (85΄Ράπτης), Σοφόπουλος, Τουμανίδης, Τσενίκογλου, Σαρηγιαννίδης (70΄Γκιζέλης)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Duka, Μπόμπορης, Πανούσης, Τζιάκος Γ.Δ.(80' Τζιάκος Γ.Ν.), Κιτσαντάς, Νάσης(75΄Τζιάκος Δ.), Σιώρος, Λέτσος, Κούσης, Κολιός, Φέκκας