25/2/12

21η Αγωνιστική: ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ ΜΕ 1-0

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣ/ΚΟΥ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΥΔΡΙΟΥ
1-0
Όσο χρειάστηκε έπαιξε σήμερα ο Κεραυνός και χωρίς να εντυπωσιάσει ιδιαίτερα, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στην ομάδα των Ελπίδων Νυδριού.
Ο Κεραυνός στο παιχνίδι αυτό έπαιξε καθαρά μόνο για τη νίκη, είχε πολλές ευκαιρίες ειδικά στο α΄ημίχρονο και θα μπορούσε από πολύ νωρίς  να "τελειώσει" το παιχνίδι.

Φάση από την σημερινή συνάντηση
Όμως το πρόβλημα στην τελική προσπάθεια φάνηκε και σήμερα, καθώς οι πολλές ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν δεν αξιοποιήθηκαν από τους επιθετικούς ποδοσφαιριστές.
Σημαντικά πλήγματα  για την ομάδα του Βαγγέλη Φίντζου στο σημερινό παιχνίδι  ήταν οι τραυματισμοί των  Κιτσαντά, Τζιάκου Δ. και Κολιού, οι οποίοι μάλλον χάνουν τον επόμενο δύσκολο εκτός έδρας αγώνα με την Σαμψούντα.
Η ομάδα των Ελπίδων δεν απείλησε τον Κεραυνό, έδειξε βέβαια κάποια καλά στοιχεία, όμως σίγουρα θα χρειαστεί μεγάλη
προσπάθεια έτσι ώστε να μπορέσει στο τέλος να κρατηθεί στην κατηγορία.

Φάση στην εστία των Ελπίδων
Δίκαιη η νίκη του Κεραυνού και το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στο 43΄λεπτό όταν ο Κούσης με ωραίο πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-0.