16η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑ 3-1

Κεραυνός: Κιτσαντάς, Λέτσος, Γεωργαλής, Παπαδήμας, Λέκκος, Φέκκας
Σιώρος, Κούσης, Παππάς, Κούσης, Πανούσης
Το 1-0 με πέναλτι του Φέκκα
Εύκολο απόγευμα είχε σήμερα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού ο οποίος επικράτησε με σκορ 3-1 του Α.Ο. Μύτικα στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού «ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΘΑΝΟΥ».
Μεγάλος πρωταγωνιστής της συνάντησης αναδείχθηκε σήμερα ο Φέκκας ο οποίος εκτός από την καλή απόδοση που είχε, πέτυχε τα τρία γκολ και είχε δύο δοκάρια.
Γενικά ήταν ένα καλό παιχνίδι με τον ΚΕΡΑΥΝΟ ειδικά του πρώτου εικοσαλέπτου που είχε φανταστική απόδοση, να πετυχαίνει από πολύ νωρίς τα δύο πρώτα τέρματά του και στη συνέχεια να παίζει πιο συντηρητικά προσπαθώντας έτσι να κρατήσει τις δυνάμεις του για την δύσκολη συνέχεια.

Ο Μύτικας που βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο παιχνίδι αυτό έδειξε αρκετά καλά στοιχεία, είχε πάρα πολύ καλή αμυντική λειτουργία εκεί όμως που υστερούσε φάνηκε καθαρά στην επιθετική του γραμμή.
Φάση στην εστία του Ντίτσου
Μετά το παιχνίδι ο προπονητής του ΚΕΡΑΥΝΟΥ Βαγγέλης Φίντζος έδωσε σε όλους τους ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν τα συγχαρητήριά του, εξέφρασε την ικανοποίησή του για τους τρεις βαθμούς της νίκης και τόνισε ότι η ομάδα θα πρέπει να φανεί από εδώ και στο εξής πιο ενωμένη και δυνατή για την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 14΄λεπτό ο Σιώρος ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Νταή και ο Φέκκας από τα έντεκα βήματα πετυχαίνει το 1-0.
Στο 18΄λεπτό εντυπωσιακό ευθύβολο σουτ του Φέκκα μέσα από την περιοχή η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του ανήμπορου Ντίτσου και το 2-0 είναι γεγονός.
Στο 65΄λεπτό δυνατό σουτ του Φέκκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει άουτ.
Στο 74΄λεπτό πλασέ του Φέκκα μέσα από την μικρή περιοχή η μπάλα βρίσκει το κάθετο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια άουτ.
Ο Σιώρος Απόστολος
Στο 84΄λεπτό ύστερα από ωραία αντεπίθεση του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ο Φέκκας βρέθηκε μόνος του με τον Ντίτσο και με ωραίο πλασέ σουτ πετυχαίνει το 3-0.
Στο 93΄λεπτό η ομάδα του Μύτικα κερδίζει πέναλτι σε χέρι του Νάση μέσα στην περιοχή του Λέκκου και ο Μάνε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμορφώνει το τελικό 3-1.Η Διαιτησία του κ.Σπυράκου. και των βοηθών του Βασιλειάδη και Καραγιαννίδη ήταν καλή.ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Λέκκος, Πανούσης, Παπαδήμας, Γεωργαλής (65΄Τζιάκος Γ.), Κιτσαντάς, Παππάς (46΄Τζιάκος Δ.), Σιώρος (46΄Νάσης), Λέτσος, Κούσης, Κολιός, ΦέκκαςΑ.Ο. ΜΥΤΙΚΑ: