3η Αγωνιστική- Α.Ε.Πρέβεζας-Κεραυνός Θεσπρωτικού 1-3

ΠΗΡΕ ΤΟ ....ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ:Φέκκας,Τζιάκος Γ.Δ.,Λέτσος,Σιώρος Απ.,Duka,Κιτσαντάς,
Σιώρος Αντ.,Κούσης,Κολιός,Μπόμπορης,Ντόβας

Πανηγυρισμοί στο γκολ του Φέκκα
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε το Σάββατο ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού στο «Αθανασία Τζουμελέκα» με αντίπαλο την ομάδα της Α.Ε.Πρέβεζας με σκορ 1-3.
Αυτό που έλειπε την προηγούμενη αγωνιστική με τους Σφακιώτες τα είχε σήμερα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ και παίζοντας πιο αποφασιστικά και ουσιαστικά, κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και να πανηγυρίσει στο τέλος μια μεγάλη νίκη.
Στο Α΄ημίχρονο το παιχνίδι είχε αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τον ΚΕΡΑΥΝΟ όμως να ελέγχει πλήρως το παιχνίδι και να πετυχαίνει δύο πολύ ωραία τέρματα, με τον κορυφαίο της χθεσινής συνάντησης Φέκκα, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο
μισάωρο του αγώνα.
Η ομάδα της Α.Ε. Πρέβεζας στο διάστημα αυτό, είχε δύο καλές ευκαιρίες με κορυφαία το οριζόντιο δοκάρι και την εντυπωσιακή απόκρουση του Duka στα δυνατά σουτ του Κώστα.
Στο Β΄ ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού παρέμεινε η ίδια, με τον ΚΕΡΑΥΝΟ να είναι καλύτερος, να ελέγχει το παιχνίδι στο χώρο του κέντρου και να σημειώνει το τρίτο του τέρμα με τον Τζιάκο Δ. προς το τέλος του αγώνα.
Η Α.Ε. Πρέβεζας παίζοντας και με δέκα παίκτες από το 75΄λεπτό, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Βρυώνη, το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καρασσαβίδη.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 15΄ λεπτό σουτ του Κολιού έξω από την μεγάλη περιοχή ο Κετίκογλου αποκρούει ασθενώς την μπάλα και ο επερχόμενος Φέκκας με ωραίο πλασέ σουτ κάνει το 0-1 για τον Κεραυνό.
Στο 26΄ λεπτό κοντινό σουτ του Λέτσου αποκρούει δύσκολα ο Κετίκογλου.
Στο 29΄ λεπτό σε ωραία αντεπίθεση του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ο Μπόμπορης βρίσκει τον Φέκκα μόνο του με τον Κετίκογλου και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ σουτ κάνει το 0-2.
Στο 37΄ λεπτό πάσα του Καρασαββίδη στον Κώστα και σουτ του τελευταίου μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Duka και καταλήγει άουτ.
Στο 42΄ λεπτό σουτ του Κώστα μέσα από την περιοχή αλλά ο Ντούκα με εντυπωσιακή απόκρουση διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.
Κώστας Φέκκας
Στο 44΄ λεπτό σουτ του Τζιάκου Γ. από καλή θέση η μπάλα καταλήγει άουτ.
Στο 45΄ λεπτό δυνατό σουτ του Κολιού η μπάλα βρίσκει στα σώματα αμυντικών της Ένωσης και καταλήγει κόρνερ.
Στο 75΄ λεπτό αποβάλλεται από το παιχνίδι με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βρυώνης.
Στο 79΄ λεπτό ωραία πάσα του Τζιάκου Γ.Ν. στον Τζιάκο Δ. και αυτός με ωραίο πλασέ σουτ πετυχαίνει το 0-3.
Στο 89΄ λεπτό εύστοχο χτύπημα πέναλτυ του Καρασαββίδη διαμορφώνεται το τελικό 1-3.
Η Διαιτησία του κ. Ρούσου Γ. και των βοηθών του Φραγκούλη Κ. και Τσόγκα.ήταν πολύ καλή.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Ε.ΠΡΕΒΕΖΑΣ:Κετίκογλου, Ζέρης Π (63΄Παπραντζής), Βρυώνης, Δαρδαμάνης, Αρβανίτης, Τουλκερίδης, Κώστας, Λαμπρούσης (32΄ Καρασαββίδης), Χήτος(30΄Ζέρης Ξ), Νάτσης, Miftiou .
ΚΕΡΑΥΝΟΣ:Douka, Μπόμπορης, Ντόβας,Τζιάκος Γ.Δ.(46΄Τζιάκος Γ.Ν.), Κιτσαντάς, Σιώρος Αν.(46΄Μαλέσκος), Σιώρος Απ., Λέτσος, Κούσης., Φέκκας (60΄ Τζιάκος Δ.), Κολιός,