12η Αγωνιστική- Κεραυνός Θεσπρωτικού-Αχέρων Καναλακίου 5-1

ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΣ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κιτσαντάς,Duka,Λέτσος,Τζιάκος Γ.Δ.,Τζιάκος Γ.Ν.,Φέκκας
Σιώρος Απ.,Κολιός,Παπαδήμας,Σιώρος Αντ.,Μπόμπορης
Μεγάλη νίκη με σκορ 5-1 πέτυχε σήμερα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού απέναντι στον ΑΧΕΡΩΝΤΑ Καναλακίου και με το αποτέλεσμα αυτό πλέον βρίσκεται μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας εκμεταλλευόμενος με το καλύτερο τρόπο τα στραβοπατήματα των αντιπάλων του.Οι πολυπληθείς φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα στο «ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΘΑΝΟΥ», απόλαυσαν
πραγματικά ένα φανταστικό παιχνίδι που είχε πολλά γκολ και φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες
Θανάσης Λέτσος μπροστά στην αντίπαλη εστία
Από το ξεκίνημα του αγώνα φάνηκε καθαρά ότι το παιχνίδι θα ήταν ένα ντέρμπι, με την ομάδα του Καναλακίου να ξεκινά πιο επιθετικά και να χάνει στα πρώτα λεπτά της συνάντησης δύο πολύ καλές ευκαιρίες για ν’ ανοίξει το σκορ.
Στη συνέχεια του παιχνιδιού ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ στην πρώτη του επίθεση κατάφερε να πετύχει ένα πολύ ωραίο τέρμα και να πιέζει για ένα δεύτερο γκολ χάνοντας μάλιστα πολλές κλασσικές ευκαιρίες.
Πανηγυρισμοί στο 5ο γκολ του Μπαλάφα
Ένα γκολ που περίμενες ότι θα ερχόταν από τον ΚΕΡΑΥΝΟ τελικά ήρθε στα μισά του 1ου ημιχρόνου από το Καναλάκι όμως λίγα λεπτά αργότερα η αδικαιολόγητη αντίδραση του ποδοσφαιριστή Στάϊκου ν’ αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα , έσβησε τις όποιες ελπίδες του Καναλακίου για ν’ αποκομίσει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Από εκεί και πέρα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ έχοντας την αριθμητική υπεροχή δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει και άλλα τέρματα και γενικά να παρουσιάσει στους φιλάθλους του ένα πολύ ωραίο θέαμα.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Μόλις στο 5ο λεπτό,σε ωραία αντεπίθεση του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ο Σιώρος Απ. βρέθηκε μόνος του απέναντι με τον Τζίμα και με ωραίο πλασέ σουτ πετυχαίνει το 1-0.
Στο 28΄ λεπτό ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Νόνας βρέθηκε ξεχασμένος μέσα στην μικρή περιοχή του
Duka και με άψογο πλασέ σουτ πετυχαίνει την ισοφάριση.
Στο 35΄ λεπτό ο Στάϊκος αποβάλετε με απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση του Α΄βοηθού.
Στο 38΄΄λεπτό ωραία κεφαλιά του Τζιάκου Γ.Ν.μέσα από την μικρή περιοχή η μπάλα και με την απόκρουση του Τζίμα βρίσκει το κάθετο δεξί δοκάρι.
Στο 42΄λεπτό καταπληκτικό δυνατό σουτ του Φέκκα έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα καταλήγει στο δεξί γάμα της εστίας του Τζίμα και το 2-1 είναι γεγονός.
Στο 50΄λεπτό ύστερα από καταπληκτικό συνδυασμό των παικτών του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ο Κούσης δεν δυσκολεύεται με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή να πετύχει το 3-1.
Στο 78΄λεπτό ο πιτσιρικάς Μπαλάφας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 4-1.
Το τελικό 5-1 πέτυχε ο Τζιάκος Γ.Ν. και πάλι με ωραίο πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή.