13/2/10

19η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ε.ΠΡΕΒΕΖΑΣ 2-0

Κεραυνός: Κιτσαντάς, Γεωργαλής, Χήτας, Παπασάββας, Καλδάνης, Τζιάκος,
Μαλέσκος, Νικολάου, Κολιός Γ., Κολιός Π., Μπόμπορης

Σημαντική βαθμολογική νίκη πέτυχε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού απέναντι στην ομάδα της Α.Ε. Πρέβεζας με σκορ 2-0 στο δημοτικό στάδιο Θεσπρωτικού.
Ο Νικολάου πετυχαίνει το 1-0
Μια νίκη, που σε συνδυασμό και με τ’ άλλα αποτελέσματα, έφερε τον ΚΕΡΑΥΝΟ να βρίσκεται δίκαια στην τρίτη θέση της γενικής βαθμολογίας.
Στο παιχνίδι αυτό ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ παρουσιάστηκε πιο δυνατός  και πιο αποφασιστικός από τους αντιπάλους του, έπαιξε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο και πέτυχε πραγματικά μια πολύ δύσκολη νίκη.
Η ομάδα της Α.Ε.Πρέβεζας έδειξε ότι διαθέτει μια πάρα πολύ καλή ομάδα, με παίκτες που διακρίνονται για τη δύναμη και την
καλή τεχνική τους κατάρτιση και σίγουρα αποτελεί μια υπολογίσιμη ομάδα.
Γενικά ήταν ένα παιχνίδι που βασίστηκε κυρίως στη δύναμη και ελάχιστα στην τεχνική, μιας και αγωνιστικός χώρος ήταν πάρα πολύ βαρύς από τις έντονες βροχοπτώσεις των τελευταίων ημερών.
Τα τέρματα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ πέτυχαν:
-Στο 18ο λεπτό ο Νικολάου Σ., όταν βρέθηκε αφύλακτος μέσα στην μικρή περιοχή και με κοντινό πλασέ σουτ έκανε το 1-0 και
-Στο 91ο λεπτό ο Τζιάκος Γ.,όταν βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με άψογο πλασέ σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 2-0.