29/1/13

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕ 1-0 Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΤΟΝ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Φιλική νίκη με σκορ 1-0 σημείωσε σήμερα ο Κεραυνός  επί του Τηλυκράτη Λευκάδος στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού "Κατερίνα Θάνου".
Οι «κόκκινοι» επικράτησαν με 1-0 του Τηλυκράτη (ομάδα που αγωνίζεται στην Γ΄Εθνική) δημιουργώντας τις καλύτερές του ευκαιρίες κυρίως μετά το 60'.
Στο 71' λεπτό και σε ωραία αντεπίθεση του Κεραυνού,  ο Πιπέρης με λανθασμένη απόκρουση πετυχαίνει με αυτογκόλ το 1-0 υπέρ του Κεραυνού.
Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο,  με τον Κεραυνό στο πρώτο μέρος να ελέγχει το παιχνίδι και στο 2ο ημίχρονο με την ομάδα της Λευκάδας να έχει την υπεροχή χωρίς όμως να δημιουργεί σπουδαίες ευκαιρίες.
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ αγωνίστηκε με τους: Μπάμπης, Πάνου, Φαρμάκης, Παπαδόπουλος, Γατσέλος, Λέτσος, Λέκκος, Κολιός, Δήμος, Κούσης Στ., Φέκκας
Στο 2ο ημίχρονο από την μεριά του Κεραυνού αγωνίστηκαν και οι: Παίδαρος, Πάσχος, Πανταζής, Λάππας,  Κούσης Σπ., Χωραβάτης, Τζιάκος Γ.Ν., Γεωργαλής.