15/12/12

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ
Σ’ ένα καταπληκτικό φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί  στο Θεσπρωτικό, η παιδική ομάδα του Κεραυνού επικράτησε με σκορ 3-1 της αντίστοιχης παιδικής ομάδας του Εθνικού Φιλιππιάδας.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ
Ήταν πραγματικά ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με τους μικρούς και των δύο ομάδων ν’ αποδίδουν  και να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους  και γενικά ν’ αφήνουν  πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.
Στο πρώτο ημίχρονο  η ομάδα του Εθνικού Φιλιππιάδας, αφού άντεξε την πίεση του πρώτου εικοσαλέπτου, κατάφερε στη συνέχεια  να ισορροπήσει το παιχνίδι και μάλιστα λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου να πετυχαίνει το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός έλεγξε πλήρως το παιχνίδι, πίεσε την ομάδα της Φιλιππιάδας και με δύο πολύ ωραία γκολ του Τζίμα Γ. και ένα του Στούπα  κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με σκορ 3-1.
Ο Κεραυνός αγωνίστηκε με τους: Δράκος, Τζίμας Μ., Μπόμπορης, Τσάτσος Κ.Π., Πάντος, Μπαλάφας, Τσάτσος Κ.Ι., Τζίμας Γ., Στόρκ, Φίντζος Γ.Γ., Φίντζος Γ.Ε.
Επίσης αγωνίστηκαν και οι: Στούπας, Δήμος και Καραντζόπουλος.