2/10/10

2η Αγωνιστική: ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-1

Κεραυνός: Τζιάκος Γ.Ν.,Σιώρος Απ.,Καλδάνης,Λέκκος,Κατσάνος,Τζιάκος Γ.Δ.,
Μπόμπορης, Κολιός, Κούσης, Σιώρος Αντ.,Ντόβας

Στο δεύτερο εκτός έδρας παιχνίδι του ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού απέσπασε ισόπαλο αποτέλεσμα με σκορ 1-1 απέναντι στην ομάδα της ΦΟΡΤΟΥΝΑΣ Βαλανιδοράχης.
Ένα αποτέλεσμα που αδικεί κατάφορα την ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, διότι στάθηκε καλύτερα μέσα στο γήπεδο από τους αντιπάλους της, είχε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες και διαμαρτύρεται δίκαια για δύο κλασσικές περιπτώσεις πέναλτι που αρνήθηκε να δώσει ο διαιτητής του αγώνα κ.Μαλίζογλου.
Τζιάκος Γ.Ν. και Κολιός
Γενικά ήταν ένα παιχνίδι μέτριο, με δυνατές προσωπικές μονομαχίες και με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.
Πανηγυρισμοί στο γκολ της ισοφάρισης του Τζιάκου Γ.Ν.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 5ο λεπτό ο Σιώρος Απ. σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή και ο αντίπαλος αμυντικός απέκρουσε την μπάλα με το χέρι του χωρίς να δοθεί το καταφανέστατο πέναλτι.
Στο 12ο λεπτό ο Ιωάννου με απευθείας χτύπημα φάουλ, από μακρινή απόσταση, αιφνιδίασε τον Λέκκο και πέτυχε το 1-0.
Στο 30ο λεπτό ύστερα από χτύπημα κόρνερ του Ντόβα, ο Τζιάκος με ωραίο σουτ  μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-1
Στο 43ο λεπτό ύστερα από σουτ του Τζιάκου η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το κάθετο δεξί δοκάρι.
Στο 73ο λεπτό δυνατό σουτ και πάλι του Τζιάκου η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 78ο λεπτό δυνατό σουτ από πλάγια θέση του Τζιάκου Χρ., ο Λένης με εντυπωσιακή απόκρουση στέλνει την μπάλα κόρνερ.
Έτσι φθάσαμε στο 90ο λεπτό, όταν ο Τζιάκος Χρ. βρέθηκε μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ανατράπηκε καθαρά από τον Λένη  χωρίς να δοθεί η καθαρή παράβαση.

Η διαιτησία του κ. Μαλίζογλου ήταν μέτρια και άφησε με πολλά παράπονα την ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ: 1.Λένης,2.Δράκος (91΄Θεοδοσιάδης),3.Πάνου (37’ Τσάβος Β), 4.Τσάβος ,5.Δημογιάννης,6.Ιωάννου,7.Λιόνας, 8.Δημητρίου Ν.,9.Δημητρίου Θ.,10.Τσεκούρας, 11.Δημητρίου Α.(50’ Μπάκος).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: 1.Λέκκος, 2.Σιώρος Αν,3.Ντόβας, 4.Τζιάκος, 5.Μπόμπορης, 6.Κατσάνος (8’ Τζιάκος Δ.), 7.Σιώρος Απ.(74’ Τζιάκος Χ),8.Καλδάνης,9.Κούσης, 10.Τζιάκος Γ.,11.Κολιός.