16/4/11

25η Αγωνιστική: ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-1

Κεραυνός: Σιώρος Αντ., Πανούσης, Καραγιάννης, Καλδάνης, Λέκκος, Γεωργαλής,
Μπόμπορης, Κολιός, Μαλέσκος, Κούσης, Σιώρος Απ.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το σημερινό παιχνίδι του Άρη Πρέβεζας και του Κεραυνού Θεσπρωτικού στο γήπεδο του Άγιου Θωμά.
Η ομάδα του Κεραυνού στο παιχνίδι αυτό δεν απέδωσε τα αναμενόμενα και σίγουρα ο βαθμός της ισοπαλίας τον αφήνει ικανοποιημένο. Γεγονός είναι ότι ο αγωνιστικός χώρος δεν βοήθησε την ομάδα
, όμως αυτό σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί δικαιολογία.
Φάση μπροστά στην εστία του Άρη Πρέβεζας

Η ομάδα του Άρη Πρέβεζας έδειξε πολύ καλά στοιχεία, έπαιξε δυνατό ποδόσφαιρο και δίκαια βρίσκεται αρκετά ψηλά στη βαθμολογία. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κεραυνός ήταν ανώτερος από τον Άρη, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, και σε μια αντεπίθεσή του ευτύχησε να προηγηθεί προς το τέλος του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε. Ο Άρης Πρέβεζας ανέβασε την απόδοσή του, πίεσε την αντίπαλη άμυνα και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο τελευταίο δεκάλεπτο χάνοντας περισσότερες ευκαιρίες από τους φιλοξενούμενους.
Γενικά ήταν ένα παιχνίδι μέτριο και βασίστηκε κυρίως στις προσωπικές και δυνατές μονομαχίες.

Η πρώτος βοηθός Λαζάρου
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 40΄ λεπτό ο Κούσης άνοιξε το σκορ για τον Κεραυνό με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή του Πιπέρη.
Στο 82΄ ο Κάππας σε τετ-α-τετ με τον Λέκκο μέσα στην μεγάλη περιοχή με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό 1-1.
Η Διαιτησία του Μιχάλη Ρίππη και των βοηθών Άγγελου Τσόγκα και Άννας Λαζάρου ήταν καλή.