2/4/11

23η Αγωνιστική: Α.Ο. ΣΥΒΡΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 2-3

Κεραυνός: Σιώρος Απ., Μαϊκαντής, Καραγιάννης, Γεωργαλής, Καλδάνης, Φέκκας,
Μαλέσκος, Κούσης, Κολιός, Σιώρος Αντ., Μπόμπορης

Δύσκολη και συνάμα σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε σήμερα ο Κεραυνός Θεσπρωτικού επικρατώντας με σκορ 2-3 του Α.Ο. Σύβρου.
Και αυτό γιατί η ομάδα του Σύβρου, στην προσπάθειά που κάνει να αποφύγει τον υποβιβασμό,
έπαιξε πολύ δυνατό ποδόσφαιρο.
Καραγιάννης πανηγυρίζει για το 2-0
Ο Κεραυνός αντίθετα δεν παρασύρθηκε από τους αντιπάλους του και παίζοντας έξυπνα με τη μπάλα κάτω, κατάφερε (ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο) να επιβάλλει τον ρυθμό του και να πετύχει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη.
Ο Α.Ο. Σύβρου στο παιχνίδι αυτό έδειξε ότι διαθέτει μια πολύ καλή και δυνατή ομάδα και η έδρα του (ξερός αγωνιστικός χώρος) θα παίξει σημαντικό ρόλο για την παραμονή του στην κατηγορία.
Γενικά, ήταν ένα παιχνιδι πολυ καλό, είχε ρυθμό και ο Κεραυνός δίκαια πήρε τους τρεις πόντους της νίκης.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 7ο λεπτό σε τετ-α-τετ του Φέκκα ο τερματοφύλακας του Σύβρου Φατούρος με εντυπωσιακή προσπάθεια αποκρούει το κοντινό δυνατό σουτ.
Στο 25ο λεπτό σουτ του Κολιού η μπάλα βρίσκει το κάθετο δεξί δοκάρι.
Στο 30΄ ο Κούσης εκμεταλλευόμενος το λάθος του αμυντικού Λυμπεράκη με δυνατό σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή κάνει το 0-1.
Στο 52΄ ο Γιώργος Καραγιάννης μόνος του απέναντι στον Φατούρο δεν δυσκολεύεται να πραγματοποιήσει το 0-2.
Στο 55΄ ο Κολιός με σουτ από το ύψος του πέναλτυ ύστερα από ασίστ πάσα με τακουνάκι του Καραγιάννη ανεβάζει το δείκτη του σκορ σε 0-3.
Στο 70΄ ο Μπελεγρίνος με πέναλτυ μειώνει το σκορ σε 1-3.
Στο 74΄ ο Λυμπεράκης με κοντινό σουτ ύστερα από την ασθενή απόκρουση του Μαϊκάντη διαμορφώνει το τελικό 2-3.
Ο Μπελεγρίνος με πέναλτι μειώνει σε 1-3
Η διαιτησία του κυρίου Μασούρα και των βοηθών του Λάζαρη και Καλογέρη ήταν πολύ καλή.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Ο. ΣΥΒΡΟΥ:Φατούρος Κ, Χαλικιάς (65΄ Προκόπης Π), Λυμπεράκης, Προκόπης Α., Σολδάτος, Σ., Σολδάτος Δ., Μπελεγρίνος, Φατούρος Ν. (60΄ Κονιδάρης), Μάρης, Σολδάτος Δ., Χατζηρούμπης (46΄ Αρβανίτης).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ:Μαϊκάντης, Μαλέσκος, Σιώρος Αντ., Γεωργαλής, Μπόμπορης Α., Κούσης, Σιώρος Απ. (88΄ Δημολίτσας), Καλδάνης (65΄ Αθανασόπουλος), Καραγιάννης, Φέκκας (60΄ Πανούσης), Κολιός.