5/2/11

16η Αγωνιστική:ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΑΧΕΡΟΥΣΙΑ 2-1

Κεραυνός: Μπόμπορης, Τζιάκος, Καραγιάννης, Λέκκος, Καλδάνης,
Κολιός, Σιώρος Αντ., Μαλέσκος, Σιώρος Απ., Μπόμπορης, Ντόβας
Άλλους 3 βαθμούς πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Κεραυνός Θεσπρωτικού κερδίζοντας την ομάδα της Αχερουσίας με σκορ 2-1.

Μονομαχίες στο κέντρο του γηπέδου
Σε ένα μέτριο παιχνίδι οι δυο ομάδες πάλεψαν για τη νίκη με τη γηπεδούχο να δημιουργεί περισσότερες ευκαιρίες από την αντίπαλό της.
Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο αφού ο Κεραυνός ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και όπως προαναφέραμε είχε τις ευκαιρίες να πετύχει περισσότερα γκολ.
ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ:
Στο 10΄  λεπτό ο Καραγιάννης από το ύψος της μικρής περιοχής με πλασέ σουτ άνοιξε το σκορ.
Στο 48΄  λεπτό ο Ηλίας Μαλέσκος με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω
από τη μεγάλη περιοχή και πλάγια πέτυχε το 2-0.
Στο 55΄  λεπτό ο Καραγιάννης στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Καλιάμη.
Πανηγυρισμοί για το 1-0 με τον Καραγιάννη
Στο 79΄  λεπτό ο Τζίμας για την Αχερουσία με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 2-1.
Η διαιτησία του κ. Μπαΐλη και Φραγκούλη Κ. – Παπαδιά ήταν καλή.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ : Λέκκος, Μαλέσκος , Ντόβας, Τζιάκος Γ., Μπόμπορης Α., Μπόμπορης Π. (59′ Αθανασόπουλος), Σιώρος Αντ., Καλδάνης (64′ Τζιάκος Δ.), Καραγιάννης, Κολιός, Σιώρος Απ. (88′ Πανούσης).
ΑΧΕΡΟΥΣΙΑ : Καλιάμης, Δημολιάτης (64′ Κωνσταντίνου), Ντούκας, Στούπας (58′ Σπυρίδωνος), Τσαβέλης, Μήτης, Κούνης (62′ Αναστασίου), Τζίμας, Μπόχτης, Νίτσιος, Παππάς.