17/4/10

27η Αγωνιστική: ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 3-0

Κεραυνός: Τζιάκος Γ.Δ., Λέκκος, Νικολάου, Τζιάκος Γ.Ν., Καλδάνης, Κιτσαντάς
Μπόμπορης, Κούσης, Κολιός Γ., Ντόβας, Παπασάββας

Βαριά ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού στο ντέρμπυ της 12ης Αγωνιστικής του 2ου γύρου από την ομάδα του ΘΡΙΑΜΒΟΥ Λούρου.
Φάση μπροστά στην εστία του Duka
Ήττα που φαινομενικά φαίνεται όντως βαριά όμως ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ θα μπορούσε να πετύχει τουλάχιστον δύο τέρματα (είχε δύο δοκάρια) και το αποτέλεσμα να ήταν εντελώς διαφορετικό, όχι ως προς το τελικό αποτέλεσμα αλλά τουλάχιστον ως προς το σκορ.
Ήταν πράγματι ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι, με δυνατές μονομαχίες, είχε πολλές φάσεις και στις δύο εστίες και γενικά ικανοποίησε τους πολλούς φιλάθλους των δύο ομάδων που το παρακολούθησαν.

Η ομάδα του ΘΡΙΑΜΒΟΥ Λούρου στο παιχνίδι αυτό έδειξε ότι δίκαια κατέκτησε το πρωτάθλημα και οι ποδοσφαιριστές της και η Διοίκησή της αξίζουν πράγματι πολλά συγχαρητήρια.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Το 3-0 με τον Μπόμπορη
Στο 12ο λεπτό δυνατό σουτ του Καλδάνη  έξω από την περιοχή, ο Ντούκα με δυσκολία διώχνει την μπάλα.
Στο 22ο λεπτό ο Μπόμπορης με κοντινή κεφαλιά μέσα από την περιοχή κάνει το 1-0.
Στο 28΄ λεπτό ο Θρίαμβος Λούρου μένει με 10 παίκτες λόγω τραυματισμού του Βούλγαρη, και δεν γίνεται αλλαγή διότι στον πάγκο δεν υπήρχε αναπληρωματικός παίκτης κάτω των 20 ετών.
Στο 32ο λεπτό δυνατή κεφαλιά του Νικολάου μέσα από την περιοχή  ο Ντούκα με δυσκολία διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.
Φάση στην εστία του Λέκκου
Στο 41ο λεπτό σε ξαφνική και υποδειγματική αντεπίθεση του Λούρου ο Μπόμπορης με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 2-0.
Στο 56ο λεπτό σε ωραία αντεπίθεση του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ο Κούσης με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο κάθετο δεξί δοκάρι.
Στο 63ο λεπτό και πάλι ο Κούσης στέλνει την μπάλα στο κάθετο αριστερό δοκάρι ύστερα από πλασέ σουτ έξω από την περιοχή.
Στο 69ο λεπτό ο Σιώρος Α από κοντινή θέση πλασάρει αδύναμα και ο Ντούκα μπλοκάρει την μπάλα.
Έτσι φθάσαμε στο 73ο λεπτό και σε ωραία αντεπίθεση του Λούρου ο Μπόμπορης βρέθηκε μόνος του με τον Λέκκο και με ευκολία κάνει το 3-0.