17η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ 4-1

ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2009-2010
Φίντζος (προπονητής), Κιτσαντάς, Πάντος (γυμναστής), Καραμπίνης, Χήτας,  Γεωργαλής, Ντόβας, Παπασάββας, Καλδάνης, Μπόμπορης, Πανούσης, Αθανασόπουλος, Ντόβας (Πρόεδρος), Ζαχαριάς (γραμματέας), Δήμος (γεν.αρχηγός)
Κολιός, Μαλέσκος, Κολιός, Σιώρος Απ., Νικολάου, Μήτσης, Μπόμπορης, Δημολίτσας

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού με σκορ 4-1 απέναντι στην ομάδα της ΘΥΕΛΛΑΣ Σινώπης στο εντός έδρας παιχνίδι του.

Το 1-0 με τον Νικολάου
Στο παιχνίδι αυτό,  ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ αγωνίστηκε με πολλές απουσίες, οι οποίες σε καμία περίπτωση δεν επηρέασαν την απόδοση της ομάδας, και παίζοντας κατά διαστήματα καλό και θεαματικό ποδόσφαιρο δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει άνετα των αντιπάλων του.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Νικολάου Σπυρίδων, ο οποίος με την απόδοσή του ταλαιπώρησε τους αντιπάλους του,  πέτυχε συνολικά τρία τέρματα και ήταν ο καλύτερος παίκτης του αγώνα.

Το 4-1 με τον Δημολίτσα
Η ομάδα της ΘΥΕΛΛΑΣ Σινώπης έδειξε μεγάλες αδυναμίες  κυρίως στην αμυντική της γραμμή και δύσκολα θα αποφύγει στο τέλος τον υποβιβασμό της.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 10ο λεπτό σέντρα του Κολιού Γεωργίου στην μεγάλη περιοχή και ο Νικολάου Σπυρίδων με πλασέ σουτ κάνει το 1-0.
Στο 21ο λεπτό ο Νικολάου Σπυρίδων εκμεταλλεύεται την λανθασμένη απόκρουση του τερματοφύλακα της Σινώπης και  κάνει το 2-0.
Στο 32ο λεπτό κοντινή κεφαλιά του Σιώρου Απόστολου η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 35ο λεπτό δυνατή κεφαλιά του Παπασάββα Αντώνη η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 40ο λεπτό η ομάδα της Σινώπης μειώνει το σκορ σε 1-2 με ωραίο δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή του.Τουλκερίδη.
Στο 54ο λεπτό ωραία ατομική προσπάθεια του Νικολάου Σπυρίδωνα και με ωραίο πλασέ σουτ κάνει το 3-1.
Στο 60ο λεπτό δυνατό σουτ του Κολιού Γεωργίου η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 65ο λεπτό ο Κολιός Γεώργιος μόνος με τον τερματοφύλακα στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ.

Στο 74ο λεπτό ο Δημολίτσας Αλέξανδρος με δυνατό καταπληκτικό διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας κάνοντας το 4-1.
Στο 85ο λεπτό κοντινό πλασέ του Καραμπίνη Σπυρίδωνα και ο τερματοφύλακας με δυσκολία διώχνει την μπάλα.

Το 3-1 με τον Νικολάου