19/11/12

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ ΜΕ 2-1 ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΤΕΩΡΑ

Ο Κεραυνός δεν κατάφερε ν’ αντιπαρέλθει τις πολλές και σημαντικές  απουσίες βασικών του παικτών και χθες γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα από τα Μετέωρα με σκορ 2-1.
Βέβαια η  χθεσινή εμφάνιση του Κεραυνού δεν ήταν και η καλύτερη, είχε πολλά κενά διαστήματα και ουσιαστικά έχασε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο όπου τα Μετέωρα, παίζοντας πιο δυνατά,  κατάφεραν να προηγηθούν  με 2-0. Το μόνο που κατάφερε ο Κεραυνός ήταν να μειώσει σε 2-1 με καταπληκτικό γκολ του Φέκκα και στη συνέχεια και λίγο πριν από την λήξη του ημιχρόνου, με τον ίδιο παίκτη να χάνει σημαντική ευκαιρία σε τετ α τετ με τον Γεωργίου.
Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι δεν παρουσίασε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με τα Μετέωρα όμως να ελέγχουν  πλήρως το παιχνίδι και να χάνουν κάποιες καλές ευκαιρίες.
Γενικά ήταν ένα πάρα πολύ δυνατό παιχνίδι με την ομάδα της Καλαμπάκας να παίρνει δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 10΄ λεπτό ο Αγγελάκης βρίσκει ωραία τον Μ. Γραβάνη στα πλάγια αυτός σεντράρει αλλά την κεφαλιά του Γ. Γραβάνη μπλοκάρει ο Μπάμπης.
Στο 12΄ λεπτό σουτ του Λιατσικούρα  έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
Στο 17΄ λεπτό Κόρνερ με τον Κωστή από δεξιά και  ο Γ. Γραβάνης με δυνατή κεφαλιά πετυχαίνει το 1-0.
Στο 27΄ λεπτό σέντρα του Κωστή ο Λιατσικούρας πιάνει την κεφαλιά και ο Μπάμπης εντυπωσιακά αποκρούει την μπάλα.
Στο 31΄ λεπτό ο Λιατσικούρας αμαρκάριστος στο 2ο δοκάρι του Μπάμπη με ωραίο πλασέ σουτ πετυχαίνει το 2-0.
Στο 39΄ λεπτό σέντρα του Λάππα και ο Φέκκας με καταπληκτική κεφαλιά μέσα από την περιοχή πετυχαίνει το 2-1.
Στο 43΄λεπτό ο Φέκκας μόνος του με τον Γεωργίου όμως το αδύναμο σουτ ο τελευταίος μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 54΄ λεπτό σέντρα του Λιατσικούρα σουτ του Αγγελάκη η μπάλα  περνά άουτ.
Στο 68΄ λεπτό σουτ του Κωστή η μπάλα περνά άουτ.
Στο 84΄ λεπτό σουτ του Τσίκαρη ο Μπάμπης διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.
Διαιτητής: Γιούργας Κ (Κέρκυρας) , με βοηθούς του τους Γραίκο Α.- Καλυβιώτη Α. (Κέρκυρας)
Κίτρινες: Παπαγεωργόπουλος, Αυγερός, Λιατσικούρας, Ρακόπουλος, Χωραβάτης, Λάππας και Σιούτας
Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ (Αντωνίου Χρήστος): Γεωργίου, Γραβάνης Μ., Τσιαούσης, Γκόβαρης, Σκρέκας (λ.τ. 67΄Σιούτας), Αυγέρος, Αγγελάκης, Κωστής, Λιατσικούρας (55’ Νταλούκας), Παπαγεωργόπουλος (83΄Τσίκαρης).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (Φίντζος Ευάγγελος): Μπάμπης, Μπόμπορης (66΄Χωραβάτης), Ρακόπουλος, Παπαδόπουλος, Λέτσος, Λέκκος (85΄Δήμος), Πάσχος (41΄Τζιάκος Δ.), Ναστούλης, Λάππας, Κολιός, Φέκκας