4/2/12

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: 7η Αγωνιστική-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Π.Σ. ΕΝΩΣΗΣ ΠΑΡΓΑΣ 4-2

Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ
Σ' ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το πρωί στο Θεσπρωτικό και κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ επικράτησε αυτή τη φορά με σκορ 4-2 της Ένωσης Πάργας.
Φάση στην εστία της Ένωσης
Ήταν η τέταρτη σερί νίκη των μικρών του Κεραυνού η οποία κυρίως συνδυάστηκε με μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο Α΄ημίχρονο.
Η ομάδα της Ένωσης από τα μέσα του Β΄ημιχρόνου ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να πετύχει τα δύο τέρματά της και έτσι στο τέλος να μειώσει το σκορ σε 4-2.
Για άλλη μια αγωνιστική μεγάλος πρωταγωνιστής των μικρών στο σημερινό παιχνίδι ήταν ο Σκανδάλης, ο οποίος πέτυχε τα τρία από τα τέσσερα τέρματα του Κεραυνού.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Μόλις στο 2' λεπτό ο Φίντζος Γ.Γ. βρέθηκε μόνος του τετ α τετ με τον Κόκκορη και με ωραίο πλασέ σουτ πετυχαίνει το 1-0.

Στο 33΄λεπτό πλασέ σουτ του Σκανδάλη μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα και το 2-0.

Στο 42 λεπτό ο Σκανδάλης με ωραία δυνατή κεφαλιά από την γραμμή της μικρής περιοχής  πετυχαίνει το 3-0.
Πανηγυρισμοί για το 2-0 του Κεραυνού
Στο 49΄λεπτό και πάλι ο Σκανδάλης με εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, πετυχαίνει το 4-0.
Στο 52΄λεπτό αυτογκόλ του Μπόμπορη ύστερα από λάθος διώξιμο της μπάλας με κεφαλιά και το 4-1 για την Ένωση.

Στο 60΄λεπτό ο Γκούμας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή νικά τον Καλδάνη και διαμορφώνει το τελικό 4-2.
Πολύ καλή ήταν η Διαιτησία του Γκούμας Κ. και της Δράκου Ε.