ΚΕΡΑΥΝΟΣ:Κιτσαντάς,Duka,Λέτσος,Τζιάκος Γ.Δ.,Τζιάκος Γ.Ν.,Φέκκας
Σιώρος Απ.,Κολιός,Σιώρος Αντ.,Ντόβας,Μπόμπορης
Πολλές ήταν οι μονομαχίες των παικτών του Κεραυνού και
του Λούρου

Ισόπαλο 1-1 έληξε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Θρίαμβο Λούρου και τον Κεραυνό Θεσπρωτικού σ’ ένα πολύ καλό παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό γήπεδο Λούρου παρουσία 600 και πλέον φιλάθλων και των δύο ομάδων.
Ματς για γερά νεύρα καθώς το παιχνίδι από την αρχή μέχρι και την λήξη του αγώνα είχε μεγάλη ένταση, είχε μεγάλο πάθος από τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων, πολλές κίτρινες κάρτες και συνολικά δύο αποβολές.
Το ισόπαλο αποτέλεσμα θα λέγαμε ότι κρίνεται δίκαιο, αν και προς το τέλος του αγώνα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ θα μπορούσε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, αφού στο
τελευταίο πεντάλεπτο έχασε τρεις πολύ μεγάλες ευκαιρίες.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Σιώρος και Κολιός διεκδικούν την μπάλα
Στο 4΄ λεπτό κεφαλιά του Μηλιώνη η μπάλα περνά μόλις άουτ.
Στο 6΄ λεπτό σουτ του Ναστούλη, ο Duka εντυπωσιακά διώχνει την μπάλα.
Στο 9΄ λεπτό κεφαλιά του Σιώρου Απ., ο Κώτσης μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 12΄ λεπτό σουτ του Τζιάκου Γ.Ν. από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Κώτσης μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 17΄ λεπτό δυνατό σουτ του Φέκκα από καλή θέση, η μπάλα περνά άουτ.
Στο 36΄ λεπτό δυνατό σουτ του Βάλβη η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Duka.
Στο 45΄ λεπτό ο Τζιάκος Γ.Ν. με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει τη μπάλα άουτ.
Στο 47΄ λεπτό δυνατό σουτ του Παναγόπουλου η μπάλα περνά άουτ.Στο 61΄ λεπτό σέντρα-φάουλ του Ναστούλη και ο Κάτσανος με καρφωτή κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου Duka.
Στο 65΄ λεπτό απ’ ευθείας φάουλ του Κολιού από πλάγια θέση η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 70΄ λεπτό ο Λιάσκος αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται με κόκκινη από τον αγώνα.
Στο 71΄ λεπτό κεφαλιά του Φέκκα, ο Κώτσης με ωραία προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα
Στο 78΄ λεπτό ατομική προσπάθεια και σουτ του Τζιάκου Δ. από αριστερά, η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 85΄ λεπτό καταπληκτικό ανάποδο «ψαλίδι» του Μηλιώνη η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Duka.
Στο 87΄ λεπτό παράλληλη σέντρα του Μπόμπορη πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας ο Σιώρος Απ.. και με πλασέ σουτ από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κώτση κάνοντας το 1-1.
Στο 90΄ απ’ ευθείας κόκκινη στον Κάτσανο.
Στο 92΄ λεπτό δυνατό σουτ του Παπαδήμα μέσα από την περιοχή, ο Κώτσης διώχνει εντυπωσιακά την μπάλα.
Στο 93΄ λεπτό δυνατό σουτ του Μπόμπορη έξω από την μεγάλη περιοχή και πάλι ο Κώτσης διώχνει εντυπωσιακά την μπάλα.
Η Διαιτησία του κ. Ντίτσου και των βοηθών του Φίτσα και Γκούμα ήταν άριστη.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ: Κώτσης, Κοντογεώργος (90΄ Φάτσαλης), Μπάκας, Κάτσανος, Βάλβης, Γκαρτζονίκας, Τσιτσόπουλος, Ναστούλης, Μηλιώνης, Λιάσκος, Παναγόπουλος.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Duka, Μπόμπορης, Ντόβας, Τζιάκος Γ.Δ. (90΄ Νάσσης), Κιτσαντάς, Λέτσος, Σιώρος Απ., Σιώρος Αντ. (56΄ Τζιάκος Δ.), Τζιάκος Γ.Ν., Κολιός, Φέκκας (87΄ Παπαδήμας).