16/10/10

4η Αγωνιστική: Α.Ο.ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-3

Κεραυνός: Σιώρος Απ.,Μαλέσκος, Καλδάνης, Κατσάνος, Λέκκος, Τζιάκος  Γ.Ν.,
Ντόβας, Κούσης, Κολιός, Σιώρος Αντ., Μπόμπορης

Εντυπωσιακή νίκη πέτυχε ο Κεραυνός Θεσπρωτικού στο τρίτο εκτός έδρας παιχνίδι του με σκορ 1-3, απέναντι στην ομάδα του Α.Ο. Καλαμιτσίου Λευκάδας.
Το 2-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τζιάκου Γ.Ν.

Σε ένα βαρύ και λασπωμένο αγωνιστικό χώρο, ο Κεραυνός κατάφερε ν’ ανατρέψει το εις βάρος του σκορ του πρώτου ημιχρόνου, που ήταν 1-0 και να πετύχει σε διάρκεια δέκα λεπτών τρία τέρματα.
Το παιχνίδι βασίστηκε κυρίως στη δύναμη, είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο.

Ο Τζιάκος Γ.Ν. με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πετυχαίνει
το 3-1

ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 38ο λεπτό ο Ζακυνθινός πέτυχε το 1-0 με ωραίο πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή.
Στο 60ο λεπτό ύστερα από ωραία εκτέλεση φάουλ, ο Μπόμπορης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ από πλάγια θέση ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 65ο λεπτό ο Κούσης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο Τζιάκος Γ.Ν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 1-2.

Πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 70ο λεπτό, σε κλασική περίπτωση ανατροπής του Κολιού, ο Τζιάκος Γ.Ν. από τα έντεκα βήματα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.