20/3/10

24η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ 2-1

Κεραυνός: Νικολάου, Ντόβας, Ντόβας, Τζιάκος Γ.Ν., Καλδάνης, Κιτσαντάς,
Μπόμπορης, Σιώρος Απ., Σιώρος Αντ., Κολιός Γ., Κολιός Π.

Τα εύκολα δύσκολα κατάφερε να κάνει ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού και να επικρατήσει τελικά δύσκολα με σκορ 2-1 απέναντι στην ομάδα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ Αχερουσίας.
Ένα εύκολο παιχνίδι που φαινόταν για τον ΚΕΡΑΥΝΟ, κατέληξε να γίνει ντέρμπυ και η νίκη να έρθει ύστερα από μεγάλη προσπάθεια και δυσκολία.
Ο Κολιός  πετυχαίνει το 2-1
Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει πολλά τέρματα, όμως η αστοχία των επιθετικών του παικτών συνεχίζεται για άλλη μια αγωνιστική.
Γενικά η ομάδα παρουσιάστηκε εκτός ρυθμού, και με πολλά κυρίως αμυντικά προβλήματα.
Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Αχερουσίας, εκμεταλλευόμενη την αστοχία των παικτών του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, προσπάθησε να κρατήσει τον βαθμό της ισοπαλίας παίζοντας δυνατά και κυρίως αμυντικά.
Πανηγυρισμοί στο γκολ του Κολιού

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 7ο λεπτό δυνατό σουτ του Τζιάκου Γ. η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 17ολεπτό κοντινό πλασέ  του Κολιού Π. μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.

Στο 21ο λεπτό δυνατό σουτ του Κολιού Γ.η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 23ο λεπτό ο Σιώρος Α. με ωραία ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή πραγματοποιεί το 1-0.
Στο 38ο λεπτό δυνατό σουτ του Τζιάκου Γ. η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 45ο λεπτό ο Ντίτσιος Χ με πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 1-1.
Στο 56ο  λεπτό ο Νικολάου Σ. από ευνοϊκή θέση μέσα στην περιοχή, στέλνει την μπάλα να περάσει άουτ.
Στο 58ο λεπτό δυνατή κεφαλιά του Κιτσαντά Χ. η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 61ο λεπτό μόνος του ο Σιώρος Αντ. με αντίπαλο τον τερματοφύλακα, στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ.
Στο 72ο λεπτό ο Κολιός Γ. με ωραία ατομική προσπάθεια και πλασέ σουτ κάνει το 2-1.
Στο 75ο λεπτό ανατροπή μέσα στην περιοχή του Νικολάου Σ. ο διαιτητής υποδεικνύει λανθασμένα φάουλ πάνω στη γραμμή.

Η Διαιτησία του κ. Τάγγα Β. και των βοηθών του Γεωργίου Χ. και Μπάκου Α. ήταν πολύ καλή.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Π.Σ.ΚΕΡΑΥΝΟΣ: 1.Λέκκος Δ., 2.Ντόβας Κ.,3.Σιώρος Αντ.(72΄Παπασάββας Α),4.Μπόμπορης Α.,5.Κιτσαντάς Χ.,6.Σιώρος Α.,7.Κολιός Π.(80΄Καραμπίνης Σ),8.Καλδάνης Ξ.,9.Τζιάκος Γ.,10.Κολιός Γ.,11.Νικολάου Σ.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ: 1.Καούρης Κ.,2.Δημολιάτης Β.,3.Μελήσης Π.(75΄ Στούπας Χ),4.Τσαβέλης Κ.,5.Αναστασίου Χ.,6.Κοφσά Ι.,7.Λένας Χ.,8.Νικολάου Α.(67΄Τζαβέλης Σ),9.Μπόχτης Χ.,10.Ντίτσιος Χ.,11.Μπάκιας Α.