13/1/13

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ο. ΦΙΛΟΘΕΗΣ 0-0

Άτυχος στάθηκε σήμερα ο Κεραυνός που αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 0-0 με την Φιλοθέη Άρτας στο "Κατερίνα Θάνου".
Στο σημερινό παιχνίδι που το κυρίαρχο στοιχείο ήταν η δύναμη και το πάθος και των δύο ομάδων,  ο Κεραυνός δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την υπεροχή του και να πάρει σήμερα τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Γενικά,  ο Κεραυνός σήμερα είχε την υπεροχή σε όλο το 90' λεπτο, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Βαρέλη, με αποκορύφωμα το δοκάρι του  Μπασιούκα στο πρώτο ημίχρονο και σίγουρα η ισοπαλία τον αδικεί κατάφορα.
Θετική ήταν οι παρουσία των νέων μεταγραφικών αποκτημάτων του Κεραυνού Μπασιούκα και Γατσέλου, οι οποίοι με την απόδοσή τους άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις στον προπονητή και τους φιλάθλους της ομάδας.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 2΄ λεπτό κεφαλιά του Θεμέλη η μπάλα περνά άουτ.
Στο 9΄ λεπτό κίτρινη στον Νάσιο.
Στο 26΄ λεπτό σουτ του Μπασιούκα η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Βαρέλη.
Στο 43΄ λεπτό κεφαλιά του Φέκκα η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 47΄ λεπτό κίτρινη στον Ξυλογιάννη.
Στο 52΄ λεπτό σουτ του Θεμέλη από πλάγια θέση η μπάλα περνά άουτ.
Στο 57΄ λεπτό κίτρινη κάρτα στον Μπασιούκα.
Στο 63΄ λεπτό σουτ του Τσιρογιάννη μπλόκαρε ο Μπάμπης.
Στο 64΄ λεπτό κίτρινη κάρτα στον Τσιφλίδη.
Στο 71΄ λεπτό ατομική προσπάθεια και σουτ του Δήμου η μπάλα περνά άουτ.
Στο 79΄ λεπτό σουτ του Μπασιούκα από καλή θέση μπάλα περνά άουτ.
Στο 84΄ λεπτό κίτρινη κάρτα στον Τζιάκο Δ.Γ.
Στο 88΄ λεπτό καταπλυκτικό γυριστό σουτ του Φέκκα η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το κάθετο αριστερό  δοκάρι του Βαρέλη.
Στο 89΄ λεπτό κεφαλιά του Ρακόπουλου από καλή θέση η μπάλα περνά άουτ.
Στο 90΄ λεπτό γύρισμα του Παππά δεν πρόλαβε ο Θεμέλης.
Διαιτητής: Γκιάφης (Αιτωλοακαρνανίας)
Βοηθοι: Χρέλιας-Τσλίκας (Αιτωλοακαρνανίας)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΦΙΝΤΖΟΣ): Μπάμπης, Ρακόπουλος, Tζιάκος Δ.Ν., Παπαδόπουλος, Γατσέλος, Λέτσος, Λέκκος (Τζιάκος Γ.Δ.), Πάνου (65΄ Δήμος), Μπασιούκας, Κολιός (82΄ Ναστούλης), Φέκκας.
Α.Ο.ΦΙΛΟΘΕΗΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΑΛΑΚΑΣ): Βαρέλης, Τρομπούκης, Ζυγούρης, Μπιρμπίλης, Τσιγαρλιδας, Νάσιος, Παππάς (90΄+Κοντογεώργος), Ξυλογιάννης, Θεμέλης, Τσιφλίδης (83΄ Μπάκας), Γιαννούλης (65΄ Κατσιγιάννης).