7/11/09

7η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ο.ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ 7-2

Κεραυνός: Κιτσαντάς, Νικολάου, Τζιάκος Γ.Δ., Καλδάνης, Νάσης, Τζιάκος Γ.Ν.,
Μπόμπορης, Κολιός, Κούσης, Σιώρος, Παπασάββας

Ανώτερος ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει ευρεία εντός έδρας νίκη με σκορ 7-2 επί της ομάδα του Α.Ο. Φιλιππιάδας.

Τζιάκος Γ.Ν. πέτυχε τα τρία γκολ του Κεραυνού

Οι δύσκολες καιρικές συνθήκες και ο βαρύς αγωνιστικός χώρος, δεν δυσκόλεψε τους ποδοσφαιριστές του ΚΕΡΑΥΝΟΥ να παίξουν πολύ καλό ποδόσφαιρο και να «ξεσπάσουν» στην ομάδα της Φιλιππιάδας  ύστερα από τα δύο τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα.
Το ματς ήδη είχε κριθεί από το  1ο μέρος του αγώνα όταν ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ είχε καταφέρει να προηγηθεί με  σκορ 4-0.
Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Τζιάκος Γεώργιος του Νικολάου που πέτυχε στο παιχνίδι αυτό συνολικά τρία τέρματα και ο οποίος μέχρι στιγμής, είναι ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας με εννέα
συνολικά τέρματα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 10ο λεπτό ο Σιώρος Αντώνης από θέση πλάγια δεξιά πραγματοποίησε  σέντρα στη μεγάλη περιοχή και ο Τζιάκος Γεώργιος του Νικολάου με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
Στο 20ο λεπτό ο Παπασάββας Αντώνης με ωραία ατομική προσπάθεια που ξεκίνησε από το κέντρο του γηπέδου  και αφού πέρασε όποιον αντίπαλο έβρισκε μπροστά του, με ωραίο πλασέ σουτ έκανε το 2-0.
Στο 22ο λεπτό ο Σιώρος Αντώνης πραγματοποίησε δυνατό σουτ και η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 35ο λεπτό ο Κολιός Γεώργιος εκμεταλλευόμενος την κάθετη μπαλιά του Καλδάνη Ξενοφώντα βρέθηκε στη περιοχή και αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0.
Στο 43ο ο Τζιάκος Γεώργιος του Νικολάου πέτυχε το 4-0 με ωραίο δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Στο 57ο λεπτό ο Κολιός Αντώνης με ωραία μπαλιά βρήκε τον Τζιάκο Γεώργιο του Νικολάου μέσα στην μεγάλη περιοχή και αυτός με ωραίο πλασέ σουτ έκανε το 5-0.
Στο 62ο λεπτό ύστερα από ωραία εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή ο Κάλλης Σ. μείωσε το σκορ σε 5-1.
Στο 72ο λεπτό ο Κούσης Στέφανος πραγματοποίησε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι και στην επιστροφή της ο Κολιός Παναγιώτης δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 6-1.
Στο 77ο λεπτό ο Μπαλάφας Θ. εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αμυντικής γραμμής και με κοντινό πλασέ σουτ έκανε το 6-2.
Το τελικό αποτέλεσμα 7-2 διαμόρφωσε ο Κολιός Γεώργιος με ατομική προσπάθεια από αριστερά και δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.